W pogoni za karetką

Lokalnie Top News maj 29, 2017 at 5:39 am
Cambridge Memorial Hospital w Waterloo

Cambridge Memorial Hospital w Waterloo

Nocą ze szpitala Cambridge Memorial w Waterloo skradziono ambulans.

Karetka pogotowia była zaparkowana pod szpitalem. Wprawdzie sanitariusze byli w pobliżu, to akurat w chwili kradzieży była pusta. Do samochodu wsiadł mężczyzna i odjechał. O zdarzeniu została natychmiast poinformowana policja z Waterloo.

Rzecznik policji, Christopher Goss powiedział, że funkcjonariuszom szybko udało się zlokalizować karetkę, która poruszała się po Hespeler Road w Cambridge w kierunku Toronto. Wkrótce za karetką jechał już policyjny radiowóz, ale policjantom nie udało się jej zatrzymać.

Około 2 w nocy karetkę próbowała powstrzymać policja regionu York w Newmarket, ale próba ta nie powiodła się.

Ponieważ kierowca opuścił rejon jurysdykcji miejscowej policji sprawa skradzionego ambulansu została przekazana funkcjonariuszom Ontario Provincial Police.

- Miejscowi policjanci wycofali się z pościgu, sprawę przejęła policja prowincyjna– mówi sierżant Krista Kempster z OPP.

Koniec jazdy skradzionym ambulansem zakończył się w niedzielę rano w rejonie Wasaga Beach, po tym jak policja otrzymała informację, że wkrótce wjedzie na County Road 26 i złodziej będzie podróżował w kierunku wschodnim.

Około 6 rano na tej właśnie drodze przygotowali blokadę rozwijając w jej poprzek pas z kolcami w pobliżu skrzyżowania z Rainbow Valley.

- Z powodzeniem, bez dodatkowych incydentów zatrzymali pojazd – mówi sierżant Kempster.

Policjanci aresztowali 29-letniego mężczyznę. Stanie przed sądem pod zarzutem zajęcia mienia cudzej własności i wprowadzenie niebezpieczeństwa dla ruchu drogowego.