Schwytajcie go, zanim kogoś zabije!

Lokalnie Top News czer 1, 2017 at 10:00 am
Zapakowany w foliowy worek betonowy blok przebił dach samochodu i wylądował na siedzeniu pasażera.

Zapakowany w foliowy worek betonowy blok przebił dach samochodu i wylądował na siedzeniu pasażera.

W ostatnich dniach odnotowano trzy przypadki rzucania cegłami w jadące autostradą samochody.

Ktoś urządza sobie śmiertelnie niebezpieczną zabawę. Z przechodzących nad autostradą wiaduktów zrzucane są ciężkie kamienie lub cegły. Policja prowadzi intensywne śledztwo.

- To jest skrajnie niebezpieczne – mówi sierżant Kerry Schmidt, rzecznik OPP – W środę mieliśmy dwa takie przypadki na autostradzie 401. Na szczęście kamienie spowodowały niewielkie uszkodzenia pojazdów.

Pierwsze miało miejsce około 11:15 na Yonge Street. Godzinę później to samo zdarzyło się na wiadukcie Warden Avenue.

Wcześniej podobna historia miała miejsce w niedzielę wieczorem, kiedy cementowy blok budowlany został zrzucony z wiaduktu na jadący nim samochód Jeep Wrangler. Blok przebił dach samochodu i wylądował na szczęście pustym siedzeniu pasażera.

- Nagle usłyszałem wielki huk i poczułem, że coś rozbiło się na moim samochodzie. Myślałem, że to bomba – opowiada kierowca Jeepa, Chad Charlemagne – W jednej chwili całe moje życie stanęło mi przed oczami.

- Miał ogromne szczęście – mówi sierżant Schmidt – Gdyby ten betonowy blok trafił w miejsce, gdzie siedziałby człowiek, skutek byłby na pewno śmiertelny.

Świadkowie twierdzą, że widzieli człowieka stojącego na wiadukcie Yonge Street. W pozostałych dwóch przypadkach nie ma żadnych informacji o osobie, która mogła ciskać kamieniami.

W tej chwili policja nie dysponuje jej portretem pamięciowym.

Policja apeluje, by ewentualni świadkowie skontaktowali się ze śledczymi, a kierowców, by sprawdzili zapisy z kamer samochodowych (tych co takie kamery posiadają). Być może udało im się zarejestrować coś, co naprowadzi na trop złoczyńcy „zanim ktoś zostanie zabity”.