Seryjna morderczyni przed sądem przyzna się do winy?

Lokalnie Top News czer 1, 2017 at 6:00 am
Zdjęcie Wettlaufer z czasów, kiedy była jeszcze na wolności.

Zdjęcie Wettlaufer z czasów, kiedy była jeszcze na wolności.

Pielęgniarka Elizabeth Wettlaufer odpowie przed sądem za dokonanie ośmiu morderstw pierwszego stopnia.

Według informacji pozyskanych przez agencję prasową Canadian Press, oskarżona stanie dziś przed sądem w Woodstock, gdzie odpowiadać będzie za dokonanie wspomnianych już zabójstw, cztery próby morderstwa oraz dwa fizyczne ataki na pensjonariuszy domów opieki dla seniorów.

W prowadzonym śledztwie policja stwierdziła, że Wettlaufer, która pracowała w domach opieki seniora jako pielęgniarka zadawała śmierć swoim pensjonariuszom przez podawanie śmiertelnych dawek lekarstw.

Ze źródeł, do których dotarli dziennikarze Canadian Press wynika, że Wettlaufer ma przed sądem przyznać się do dokonania ośmiu zabójstw. Uzgodnione z prokuraturą oświadczenie i wideo z wyznaniem winy ma zostać pokazane w sądzie.

Adwokat byłej pielęgniarki nie chciał komentować tych informacji.

Policyjni śledczy zwrócili uwagę na 49-letnią pielęgniarkę po informacjach, jakie zostały przekazane szpitalowi psychiatrycznemu w Toronto, które wywołały podejrzenia o charakter działalności Wettlaufer.

aawettlauferPo przeprowadzonym dochodzeniu policjanci zdecydowali się postawić pielęgniarce zarzuty o celowe uśmiercenie pensjonariuszy domów opieki w latach 2007-2014.

Osoby zamordowane przez pielęgniarkę to: 84-letni James Silcox, 84-letnia Maurice Granat, 87-letnia Gladys Millard, 95-letnia Helen Matheson,96-letnia Mary Zurawiński, 90-letnia Helen Young, 79-letnia Maureen Pickering i 75-letni Arpad Horvath.

W styczniu Wettlaufer stanęła przed sześcioma kolejnymi zarzutami. Dokumenty sądowe wskazują, że Wettlaufer wstrzykiwała zwiększone dawki insuliny sześciu kolejnym ofiarom. Byli to: 57-letni Wayne Hedges, 63-letni Michael Priddle, 77-letnia Sandra Towler i 68-letnia Beverly Bertram. Pielęgniarce postawiono także zarzut fizycznego ataku na 87-letnią Clotilde Adriano i 90-letniego Albina Demedeiros.

Według informacji z College of Nurses of Ontario Wettlafer znajdowała się na liście profesjonalnych pielęgniarek od sierpnia 1995 roku. Z zawodu została wydalona 30 września 2016 roku.