Havelaar Bison – pierwszy E-pickup z Kanady

Nowości Top News czer 3, 2017 at 12:30 pm

zz bison3Kanadyjczycy szykują elektrycznego pickupa o zasięg do 300 km, z napędem na wszystkie koła i zaawansowanymi funkcjami telematyki.

Nowa, mało znana firma Havelaar Canada przy współpracy Uniwersytetu Torontońskiego zaprojektowała i testuje w Kanadzie samochód o wdzięcznej nazwie Bison. Producent ma swoim dorobku projekt usług carsharingu w Holandii, współpracę z holenderską firmą konsultingową oraz chińskich udziałowców.

Elektryczny pickup (E-Pickup) to na razie model koncepcyjny, więc na pojawienie się w salonach trzeba będzie jeszcze poczekać. Zaprojektowano go z uwzględnieniem trudnych warunków pogodowych typowych dla Kanady. I równie typowych tu warunków terenowych.

W konstrukcji wykorzystano stalową ramę wzmocnioną włóknami węglowymi. Samochód ma być napędzany dwoma silnikami elektrycznymi obsługującymi napęd na wszystkie koła. Havelaar obiecuje zdolności terenowe na poziomie 54% (pokonywanie wzniesień). Szacowany zasięg: ponad 186 mil.

Bison ma być samochodem podłączonym na stałe do internetu. Firma zapowiedziała wykorzystanie zaawansowanej telematyki. Z funkcji i usług online będzie można korzystać za pośrednictwem dużego ekranu dotykowego. Rozmiarami i wzornictwem przypomina Teslę.

Więcej: TUTAJ.

zz bison1 zz bison4 zz bison2