“Polski Książę” znokautowany

Kanada Series czer 3, 2017 at 4:00 pm

zz fonfara1Mało kto dawał szansę naszemu rodakowi w walce o pas mistrza świata WBC. “Polski Książę” Andrzej Fonfara zmierzył się w hali Bell Centre w Montrealu z panującym na tronie World Boxing Council mistrzem wagi półciężkiej Adonisem Stevensonem, Haitańczykiem z kanadyjskim paszportem.

Dla 29-latka było to drugie starcie z popularnym “Supermanem”. W maju 2014 roku górą był Kanadyjczyk, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów (115:110, 115:110, 116:109).

Trzy minuty i dwadzieścia osiem sekund trwał sen Andrzeja Fonfary (29-5, 17 KO) o tytule mistrza świata. Niestety Adonis Stevenson (29-1, 24 KO) rozwiał wszelkie wątpliwości z pierwszej walki.

Fonfara był aktywny w początkowej fazie walk. Niestety, już w drugiej fazie pierwszej rundy “Superman” skontrował nacierającego Polaka lewym sierpowym w okolice skroni. Po liczeniu do ośmiu Kanadyjczyk ruszył na Andrzeja. Fonfara miał jednak szczęście, bo usłyszał gong oznaczający zakończenie pierwszej rundy. Stevenson jednak działo dokończył na początku drugiego starcia. Ruszył aktywnie i pobił Polaka krzyżowym bitym ze skrętem ciała.

Trener Fonfary Virgil Hunter poprosił sędziego o zastopowanie potyczki w obawie przed ciężkim nokautem. Dla Stevensona to już ósma skuteczna obrona tytułu mistrza świata wagi półciężkiej federacji WBC.

Kanadyjczyk ma już kolejny cel, a jest nim unifikacja tytułów w wadze półciężkiej.

zz fonfara2

29-letni Fonfara, od dekady mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Profesjonalną karierę rozpoczął w 2006 roku na gali w Ostrołęce, a kolejne pojedynki toczył za oceanem.

Stevenson spotka się za kilka miesięcy w obowiązkowej obronie pasa z Kolumbijczykiem Eleiderem Alvarezem (22-0). Na tej samej gali w Montrealu spotka się on z innym Kanadyjczykiem urodzonym na Haiti – Jeanem Pascalem (31-4-1).

Zobacz walkę:

Wywiad z Andrzejem Fonfarą, przekonanym że wygra – TUTAJ.