Tragiczny wypadek samolotu w Muskoka

Lokalnie Top News czer 3, 2017 at 6:00 am

aasamolot

Dwie osoby nie żyją na skutek katastrofy małego samolotu w pobliżu lotniska w Muskoka.

Do wypadku doszło około 5 po południu w piątek. Niewielki, jednośmigłowy samolot rozbił się na południe od County Road 1018. Przybyli na miejsce ratownicy pogotowia ratunkowego znaleźli na pokładzie samolotu dwie martwe osoby, które leciały samolotem.

Świadek wypadku, Stefan Ottenbrite, mówi, że przejeżdżał samochodem w pobliżu, gdy zobaczył, że coś spada z nieba. Jego przyjaciel, który jechał z nim dostrzegł, że samolot spadł po ich prawej stronie. Zatrzymali się i pobiegli do samolotu, aby sprawdzić, czy mogą pomóc.

- To było okropne – mówi Ottenbrite – Trochę to przypominało sceny ze strasznego filmu. Często jeżdżę tą trasą do pracy i nigdy nie myślałem, że coś takiego może się tutaj zdarzyć.

asamolot2Sierżant Mark Kinney z OPP mówi, że na razie nie wiadomo, czy pilot próbował lądować, czy też wypadek nastąpił po starcie samolotu. Obie ofiary wypadku to mężczyźni. Jeden miał 40 lat, drugi miał powyżej 50. Młodszy był mieszkańcem Stratford, starszy Bracebridge.

Lotnisko w Muskoce zostało zamknięte.

O wypadku została powiadomiona Rada Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Safety Board), która wysłała na miejsce zespół dochodzeniowy, który ma ustalić przyczyny tragedii.