Kolejny zwycięski bój podopiecznych Stephane’a Antigi

Kanada Top News czer 4, 2017 at 12:30 pm

zz liga2Siatkarska reprezentacja Kanady prowadzona przez Francuza Stephane’a Antigę w pięciu partiach pokonała kadrę Stanów Zjednoczonych i prowadzi w swojej grupie Ligi Światowej.

W pierwszej serii gier w Kanadyjczycy po pięciosetowym boju pokonali Belgię, natomiast Amerykanie musieli uznać wyższość Serbów (1:3). Trudno było wskazać faworyta sobotniego pojedynku, ale odrobinę więcej szans dawano ekipie z Kanady, która ostatnio wygrywała z USA.

Obydwa zespoły stworzyły w Nowym Sadzie w Serbii ciekawe widowisko, które zakończyło się dopiero po tie-breaku triumfem kanadyjskich siatkarzy.

Kluczem to tej wiktorii Kanady okazała się przede wszystkim jej lepsza gra w ataku (62:56). Swoją drużynę do tego zwycięstwa poprowadził duet Brad Gunter (17 punktów) – John Perrin (15 punktów). Najwięcej punktów dla Jankesów – siedemnaście – wywalczył Ben Patch.

Stephane Antiga

Stephane Antiga

Polska, Kanada i Francja to jedyne trzy zespoły, które po dwóch kolejkach Ligi Światowej siatkarzy pozostają bez porażki. Biało-czerwoni w Pesaro mają na koncie zwycięstwa nad mistrzami olimpijskimi Brazylijczykami 3:2 i wicemistrzami Włochami 3:1.

Kanadyjczycy, których prowadzi były szkoleniowiec Polaków Francuz Stephane Antiga, w piątek w Nowym Sadzie pokonali Belgów (3:2), a w sobotę brązowych medalistów olimpijskich Amerykanów (3:2).

Trzeci turniej tzw. elity odbywa się w Kazaniu. Tam brylują Francuzi. Trójkolorowi najpierw okazali się lepsi od Bułgarów (3:0), a w sobotę od Rosjan (3:1).