Wykrwawiła się w ramionach ukochanego

Kanada Top News czer 5, 2017 at 12:30 pm

zzz londyn230-letnia Christine Archibald z Castlegar (B.C.) to Kanadyjka, która zginęła z ręki islamistów w sobotnim zamachu w stolicy Wielkiej Brytanii. Przyjechała po miłość, a znalazła śmierć…

Zginęła na London Bridge po tym, jak trzech terrorystów wjechało furgonetką w tłum. Gdy umierała, narzeczony do którego przyjechała, trzymał ją w ramionach. Odeszła na jego oczach.

„Opłakujemy śmierć naszej pięknej, kochanej córki i siostry. Miała w sercu miejsce dla wszystkich” – piszą na Facebooku bliscy Christine Archibald.
30-latka z Brytyjskiej Kolumbii przyjechała do Londynu po to, by znaleźć miłość. Wyemigrowała do Europy dla narzeczonego Tylera Fergusona. W Kanadzie pracowała w ośrodku dla bezdomnych i zawsze była chętna do pomocy innym. Córka nauczyciela, studiowała zarządzanie w Langara College i usługi socjalne w Mount Royal University w Calgary. Miałą siostrę bliźniaczkę, Caroline.

Christine z narzeczonym

Christine z narzeczonym

W dwóch miejscach Londynu doszło do ataków terrorystycznych. Zamachowcy wjechali autem w ludzi na moście, potem dźgali ofiary nożami. Zginęło 7 osób, rannych zostało 48 osób, w tym 21 jest w stanie krytycznym. Policja aresztowała kilkanaście osób mogących mieć związek z atakiem. Tymczasem jak ujawnił brytyjski „Daily Mail”, co najmniej jeden z trzech zamachowców był dobrze znany policji. Widać go nawet w programie telewizyjnym Channel 4, jak kłóci się z policją, która kazała mu schować flagę ISIS rozwiniętą w parku w Londynie. Był przesłuchiwany co najmniej raz, nie krył swojego fanatyzmu. Jednak puszczono go wolno.

Ofiary zamachu reprezentują różne narodowości. Wśród ofiar jest m.in. obywatel francuski.

W artykule na portalu dziennika “Daily Mail” terroryści, którzy dokonali zamachu, nazywani są “dżihadystami”. W tekście czytamy, że po tym jak zamachowcy wjechali samochodem w ludzi na moście London Bridge, krzyczeli: “To dla Allaha”. Według “Daily Mail” napastnicy opisywani są jako “mężczyźni śródziemnomorskiego pochodzenia”.

To trzeci tak poważny atak terrorystyczny w Wielkiej Brytanii na przestrzeni kilku miesięcy.

zz londyn7

Wcześniej w marcu br. w zamachu na Westminster Bridge w Londynie zginęło sześć osób, a 49 zostało rannych. Pod koniec maja doszło do ataku w Manchesterze, gdzie po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu wejścia do hali. 22 osoby zginęły, a ponad 120 zostało rannych.

Po zamachu w Manchesterze poziom zagrożenia atakiem terrorystycznym został podniesiony do najwyższego, “krytycznego”, który oznacza, że “kolejny zamach jest możliwy w każdej chwili”, ale po kilku dniach został obniżony do czwartego w pięciostopniowej skali, “poważnego”, zgodnie z którym “atak jest wysoce prawdopodobny”.

Na najbliższy czwartek, 8 czerwca zaplanowane są wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii. Po zamachu politycy zawiesili kampanię wyborczą.

zz londyn5 zz londyn4 zz londyn