Udaremniony atak oszalałej muzułmanki

Lokalnie Series Top News czer 7, 2017 at 10:00 am
Rehab Dughmosh przed sądem

Rehab Dughmosh przed sądem

Ubrana w muzułmański niqab kobieta wyciągnęła w sklepie Canadian Tire nóż krzycząc, że popiera islamskie państwo ISIS.

Incydent miał miejsce w sklepie w Cedarbrae Mall w pobliżu Markham Road i Lawrence Avenue w sobotę po południu. Według ustaleń policji kobieta podeszła z wózkiem do działu z farbami, gdzie zaczęła w stosunku do klientów i pracowników sklepu wykrzykiwać groźby i zachowywać się agresywnie. Pracownicy sklepu wezwali policję. Podczas awantury kobieta wyciągnęła spod ubrania duży nóż. Na szczęście nie miała możliwości go użyć, ponieważ jednemu z pracowników sklepu udało się chwycić kobietę za nadgarstek dłoni, w którym go trzymała i wytrącić narzędzie z jej ręki.

Przybyli na miejsce policjanci aresztowali kobietę. Po zidentyfikowaniu podejrzaną okazała się 32-letnia mieszkanka Toronto, Rehab Dughmosh. Została oskarżona o dwa ataki z użyciem broni, spowodowania zagrożenia śmiercią, posiadanie niebezpiecznej broni.

We wtorek rano oskarżona stanęła na pierwszym przesłuchaniu w sądzie. Ubrana była w zielony sweter i czarny, zakrywający twarz niqab. Na rękach miała założone kajdanki.

Kiedy sąd zwrócił się do niej, aby powiedziała swoje imię i nazwisko, kobieta odpowiedziała: – ISIS… Przysięgam przywódcy wierzących, Abu Bakr al. Bagdadi.