Czarna seria narkotykowych zatruć w Oshawie

Lokalnie Top News czer 12, 2017 at 6:00 am

aafentanyl2

Wszystko wskazuje na to, że na rynku pojawiła się partia niezwykle silnego narkotyku z domieszką fentanylu, środka stokroć mocniejszego od morfiny.

Śledczy z regionu Durham, gdzie odnotowano pierwsze zatrucia tym narkotykiem boją się, że osób zatrutych tym środkiem może być więcej.

Zaczęło się w piątek. Trzej mężczyźni usiedli w altance w Cullen Gardens przy Taunton Road East i tam razem spożyli kokainę. Kilka chwil później wszyscy trzej padli bez przytomności na ziemię. Ich przyjaciel, który na szczęście nie dał się skusić na „działkę” zadzwonił po pogotowie ratunkowe. Wszyscy trzej zostali odwiezieni do szpitala. Dwóm mężczyznom podano Naloxone, lek, który ma za zadanie odwrócenie skutków przedawkowania opioidów. Walczą o życie.

Tego samego dnia wieczorem służby ratunkowe i policja zostały wezwane do domu przy Thomas Street w Oshawie, gdzie znaleziono trzech młodych nieprzytomnych mężczyzn z objawami przedawkowania narkotykowego. Wszystkich zabrano do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej jeden z nich przeżyje.

Ale na tym ta fatalna seria się nie skończyła. W sobotę rano w Oshawie znaleziono kolejną nieprzytomną ofiarę zabawy z narkotykami. Szpitalni lekarze spodziewają się, że przeżyje.

Laboratoria pracują nad składem chemicznym środka, które zażyli mężczyźni i czy kokaina spożyta w tych trzech odrębnych incydentach pochodzi z tego samego źródła. Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni myśleli, że zażywają kokainę, a w rzeczywistości użyli swoistej mieszanki kokainy z fentanylem.

Jak już wspomnieliśmy fentanyl jest opioidem energetycznym, narkotykiem stokroć silniejszym niż morfina. W ubiegłym roku odnotowano co najmniej 2458 zgonów z powodu spożycia tej substancji.

Policja zwraca się do wszystkich, którzy mogą mieć informacje związane z tymi incydentami o kontakt pod numerem 1-888-579-1520 wew. 5805.