Przestańcie się wygłupiać!

Lokalnie Series Top News czer 13, 2017 at 6:00 am

aawyglup4

To już przestaje być zabawne. Wspinanie się po dźwigach budowlanych może w końcu skończyć się tragicznie.

Policja regionu York i strażacy w ostatnich tygodniach musieli interweniować w szeregu przypadków wejścia młodych ludzi na wysokie dźwigi budowlane, z których zdejmowali ich ratownicy. Policjanci ostrzegają, że ta zabawa kiedyś może się skończyć śmiercią – albo wspinającego się, albo ratownika.

- Wprost nieprawdopodobne jest, że musimy ostrzegać przed niebezpieczeństwem wspinaczki po budowlanych żurawiach – mówi Andy Pattenden z policji regionu York – Ludzie, głównie bardzo młodzi ludzie, wspinają się po wielopiętrowych żurawiach budowlanych. To się dzieje w nocy. Nie wiemy dlaczego to robią. Prawdopodobnie w poszukiwaniu emocji i krótkiej sławy na YouTube.

aawyglup2Pattenden poinformował, że w okresie od 22 maja do 11 czerwca odnotowano cztery incydenty, w których młodzi ludzie wspięli się na wysokie dźwigi budowlane w Richmond Hill, Whitchurch-Stouffville i Newmarket. We wszystkich przypadkach po sprowadzeniu ich na ziemię zostali oskarżeni o chuligaństwo.

- Nie wiem, czy zdają sobie sprawę, że narażają na poważne niebezpieczeństwo nie tylko siebie. Upadek z wysokości 14 piętra w najlepszym wypadku może skończyć się na ciężkim kalectwie – mówi Pattenden – Narażają też ludzi, którzy spieszą im na ratunek.

Policjant apelował do rodziców i nauczycieli, aby porozmawiali ze swoimi dziećmi i uświadomili im czym taka zabawa może się skończyć.

aawyglup3- To naprawdę tylko kwestia czasu, zanim ktoś zostanie ciężko ranny lub zabity – mówi policjant – Dlatego prosimy, nie róbcie tego!

Moda na dźwigowe wspinaczki wzrosła gwałtownie po głośnej akcji ratunkowej, w której strażacy zdjęli z bloczka linowego dźwigu 22-letnią kobietę.