Optymizm się opłaca

Lokalnie Series Top News czer 14, 2017 at 10:00 am
Jurorom spodobał się optymistyczny charakter projektu Jany Panem

Jurorom spodobał się optymistyczny charakter projektu Jany Panem

Uczennica katolickiej szkoły w Toronto wygrała konkurs na banner strony Google, który uczci 150. rocznicę powstania Kanady.

Projekt Jany Panem nosi tytuł „Świetlana Przyszłość” (A Bright Future) został zaprezentowany szerszej publiczności w środę.

- Chciałam pokazać, jak sobie wyobrażam Kanadę w przyszłości. I są to wyobrażenia bardzo optymistyczne – powiedziała laureatka, uczennica 11 klasy Madonna Catholic Secondary School – Jestem przekonana, że Kanada będzie krajem nowoczesnym z wieloma innowacjami i pełnym zaawansowanych technologii.

Jana Panem

Jana Panem

Panem powiedziała, że zainspirowała ją energia wiatrowa i koncepcja stworzenia czystej energii, która będzie ułatwiała ludziom codzienne życie.

W nagrodę Jana Panem otrzymała stypendium uniwersyteckie w wysokości 10 tysięcy dolarów i laptopa. Szkoła, w której uczy się laureatka konkursu otrzyma dotację w wysokości 10 tysięcy dolarów.

Trzej pozostali wyróżnieni młodzi laureaci konkursu otrzymali nagrody w wysokości 5000 dolarów. Tę samą sumę dostaną szkoły, do których uczęszczają.