Pospieszna ewakuacja ludzi z powodu wypadku ciężarówki

Lokalnie Top News czer 14, 2017 at 6:00 am

aaewakuacja2

Wypadek ciężarówki przewożącej chemikalia spowodował konieczność natychmiastowej ewakuacji mieszkańców St.Catharines.

Ciężarówka z niewiadomych jeszcze przyczyn uderzyła w barierę przedzielającą dwa pasma ruchu na autostradzie QEW w pobliżu Martindale Road. Naczepa samochodu przewróciła się na bok. Problem w tym, że w naczepie znajdowała się niezwykle groźna dla zdrowia i życia substancja chemiczna fosfina – przezroczysty, bezbarwny gaz , który przy wdychaniu powoduje uszkodzenie komórek w płucach i trwale uszkadza układ nerwowy.

- Ten produkt jest bardzo łatwopalny, jeśli jest wystawiony na działanie atmosfery – powiedział sierżant Kerry Smith z miejscowego oddziału OPP.

Wezwano specjalną ekipę do usuwania szczególnie niebezpiecznych substancji chemicznych. Jeszcze przed jej przybyciem zarządzono natychmiastową ewakuację osób mieszkających w promieniu dwóch kilometrów od miejsca wypadku. Autostradowy ruch przekierowano na drogi objazdowe.

Przybyli na miejsce specjaliści stwierdzili, że na szczęście nie nastąpił wyciek fosfiny, ale na wszelki wypadek do czasu usunięcia ciężarówki ewakuacja mieszkańców była kontynuowana.

- Przedsięwzięliśmy wszelkie środki ostrożności, aby upewnić się, że nikt nie został poszkodowany – stwierdził sierżant Schmidt. Dodał, że najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku była mechaniczna awaria samochodu, ale śledczy nadal pracują, aby ustalić przyczyny wypadku.