Czteroletnie dziecko dzwoni pod 911 i woła o pomoc dla topiącej się opiekunki

Lokalnie Top News czer 17, 2017 at 4:30 pm

 

aabasen2Dramat w Newmarket – 4-letnia dziewczynka usiłuje ratować życie swojej 20-letniej opiekunki.

Dwudziestoletnia kobieta, którą nieprzytomną wydobyto z przydomowego basenu w okolicach Davis Drive i Leslie Street przebywa w szpitalu i nie odzyskawszy świadomości walczy o życie.

Insp. Russ Bellman z policji regionu York mówi, że tuż przed piątą po południu jeden z operatorów telefonu alarmowego 911 odebrał telefon od czteroletniego dziecka, które wołało o pomoc mówiąc, że jej opiekunce coś się stało, bo jest na głębokiej części basenie i nie reaguje na to, co ona do niej mówi.

aabasen3Na miejscu pierwsi pojawili się strażacy z Central York Fire Services i to oni wyciągnęli nieprzytomną dziewczynę z basenu i przystąpili do reanimacji aż do przybycia ratowników pogotowia ratunkowego.

- Dziewczynka była bystra i szybko zdecydowała się zadzwonić pod numer 911, kiedy zdała sobie sprawę, że jej opiekunka ma kłopoty, co spowodowało natychmiastową reakcję służb ratunkowych – mówi insp. Bellman – Dzięki funkcjom, jakie mają do dyspozycji operatorzy 911, bez problemu i bardzo szybko mogliśmy ustalić adres domu.

Dwudziestolatka była zatrudniona przez rodziców czteroletniego dziecka jako baby sitter. Pracę znalazła poprzez agencję w Newmarket.

Stan opiekunki nie zmienił się od piątku zdaniem lekarzy z Southlake Regional Health Centre w Newmarket.

Policja usiłuje znaleźć przyczyny wypadku. Już teraz wiadomo, że nie był nim alkohol. Policjanci rozpatrują różne scenariusze.

- Mogły się zdarzyć różne rzeczy. Kobieta mogła się pośliznąć i wpaść do basenu, mogła chcieć się wykąpać i weszła na głęboką wodę nie umiejąc pływać, mogło być jeszcze inaczej – mówi insp. Bellman.

Tak czy inaczej policja wyklucza udział osób trzecich i traktuje zdarzenie jako nieszczęśliwy wypadek.

- I ten wypadek przypomina nam wszystkim o tym, że basen może być miejscem niebezpiecznym i, że warto o to bezpieczeństwo wokół niego dbać – podsumowuje inspektor Russ Bellman.