Nauczyciel romansuje…

Lokalnie Top News czer 17, 2017 at 10:00 am
Richard Knill opuścił gmach sądu po pierwszym przesłuchaniu.

Richard Knill opuścił gmach sądu po pierwszym przesłuchaniu.

Nauczyciel i sportowy instruktor z Brampton został oskarżony o wykorzystywanie seksualne nastoletniej uczennicy.

Według ustaleń policjantów z regionu Peel nauczyciel Richard Knill miał romans z 17-letnią uczennicą, gdy pracował w Turner Fenton Secondary School. Kuratorium Oświaty (Peel District School Board) regionu Peel odmówiło komentarza na temat statusu nauczyciela ograniczając się do określenia zarzutów wobec nauczyciela jako „niepokojące”. Rzecznik kuratorium, Carla Pereira, powiedziała, że procedury przewidują w takim przypadku zawieszenie nauczyciela w czynnościach z wynagrodzeniem lub bez wypłacania pensji – w zależności od okoliczności.

Turner Fenton Secondary School

Turner Fenton Secondary School

„Oczywiście te zarzuty są naturalnie niepokojące” – stwierdziła rzecznik w korespondencji z dziennikarzami CTV News Toronto – „Współpracujemy z policją w związku z tą sprawą. Zapewniamy też wsparcie psychologiczne uczniom i pracownikom szkoły”.

Pereira dodała, że działania dyscyplinarne wobec nauczyciela mogą obejmować szkolenie, zawieszenie, przeniesienie do innej szkoły lub zwolnienie z pracy.

To nie pierwszy przypadek, w którym Knill był oskarżony o niewłaściwe relacje z uczennicami. Według raportu Ontario College od Teachers w swojej nauczycielskiej praktyce był dwukrotnie oskarżony o dwuznaczne kontakty z uczennicami.

Pierwszy taki przypadek miał miejsce w 1992 roku, gdy pracował w szkole średniej w Meadowvale. Według raportu odwiózł 15-letnią uczennicę do domu swoim samochodem, w którym przebywał z nią sam na sam. Podczas tej krótkiej podróży nauczyciel miał pocałować swoją podopieczną.

Warto przy okazji przypomnieć, że środowisko nauczycielskie i sportowe radzą nauczycielom i trenerom unikać sytuacji bycia sam na sam z podopiecznym w sytuacjach pozaszkolnych. Nawet w sytuacji, gdy rodzic nie zjawia się w szkole czy klubie by odebrać dziecko z zajęć, nie należy odwozić podopiecznego do domu w sytuacji, gdy w tym odwożeniu nie uczestniczy inna osoba dorosła, najlepiej rodzic innego ucznia.

W rezultacie przeprowadzonego dochodzenia Knill został oczyszczony z zarzutów.

Drugi incydent nastąpił w roku 2000 podczas jego pracy w szkole średniej w Bramelea, gdzie podczas szkolnej imprezy miał „seksualnie dotykać 15-letnią uczennicę”, która opierała się jego zapędom. Również w tym przypadku został oczyszczony z zarzutu napaści seksualnej, natomiast uznano, że „przekroczył obowiązujące standardy”. Za karę nauczyciel został dyscyplinarnie zawieszony w czynnościach na dwa miesiące oraz przesłuchany przez Ontario College of Teachers. Nie miało to wpływu na opinię o nauczycielu. Na stronie internetowej tej organizacji można przeczytać, że Richard Knill cieszy się dobrą opinią.

Tym razem 53-letni nauczyciel po odkryciu jego romansu z 17-latką został aresztowany po czym zwolniony przez sąd po wpłaceniu kaucji. Informacje na temat przebiegu przesłuchania przed sądem zostały objęte zakazem publikacji.

Knill ma pojawić się w sądzie 17 lipca.