Microsoft ponownie odkupuje MacBooki

Rynek Top News czer 18, 2017 at 12:30 pm

zz surface2Microsoft wprowadził do sprzedaży nowy komputer Surface Pro, jak i notebooka Surface Laptop. Amerykański gigant ponownie wierzy, że część właścicieli MacBooków przesiądzie się na maszyny z Windows 10. Mało tego, bo Microsoft jest nawet w stanie przyjąć w rozliczeniu komputer Apple’a i da za niego nawet 850 dolarów.

Surface Laptop i nowy Surface Pro są już dostępne w sklepach. Do końca lipca Microsoft zamierza przyjmować w rozliczeniu MacBooki lub iPady. Będą one przyjmowane nie tylko w trakcie zakupu laptopa Surface czy nowego Surface Pro, ale także od klientów, którzy zdecydują się na kupno starszego Surface Pro 4 czy Surface Book. Dotyczy to sklepów w Kanadzie i Stanach.

zz surface pro2

Sprzedawca, który będzie przyjmował komputer Apple’a w “trade-in”, dokona oceny jego stanu. Jeśli maszyna będzie w stanie bliskim ideału, to Microsoft będzie w stanie za nią zapłacić nawet 850 dolarów. Oczywiście, to też uzależnione będzie od specyfikacji technicznej przyjmowanego komputera.

zz surface laptopSurface Laptop został zaprojektowany dla Windows 10 S i najlepszych produktów i usług firmy Microsoft, takich jak Office czy OneDrive.

Przez pewien czas sprzedaż Surface Laptop połączona będzie z ofertą rocznej subskrypcji Office 365 Personal i 1TB bezpłatnego miejsca na wirtualnym dysku OneDrive, wraz z pełnym dostępem do programów Microsoft Word, Excel, PowerPoint i OneNote.

Z kolei nowa generacja Surface Pro oferuje do 13,5 godzin pracy na baterii, dzięki czemu można na nim pracować i tworzyć przez cały dzień. Oferuje również ponad 2,5-krotnie więcej mocy niż w przypadku Surface Pro 3. Urządzenie obsługuje Windows Pro i Office, a także aplikacje desktopowe wymagające dużej wydajności.