Transseksualiści na Queen’s Park

Lokalnie Top News czer 20, 2017 at 6:04 am

aaaaaNa maszt przed Parlamentem Ontario po raz pierwszy w historii wciągnięto flagę transseksualistów.

Ma to być element celebracji miesiąca Pride – czyli święta środowisk LGBTQ.

- To ważny symboliczny gest, który świadczy o tym, że koncentrujemy się na rozmowie o aktywizacji najbardziej zmarginalizowanej części naszej społeczności – powiedział David Morris, prezes Ontario Public Service Pride Network.

- To dla mnie, uchodźcy jest niezwykle ważne – mówi Biko Beattah – Jestem transseksualistą. Przeniosłem się do Kanady z Kenii, ponieważ w moim kraju bycie tym, kim jestem było nielegalne.

- Dla ludzi takich jak ja, którzy dorastali w poczuciu, że nie są w żaden sposób reprezentowani w społeczeństwie, flaga transseksualna flaga to wyraźny symbol, że nie jesteśmy dyskryminowani – mówi z kolei inna transseksualistka, Susam Gapka.

Wszyscy zainteresowani twierdzą, że przełomowym momentem było uchwalenie ustawy Bill C-16, który rozciąga pojęcie dyskryminacji o krytykę ideologii gender. Krytykę tę uznaje za mowę nienawiści i ją penalizuje.

- Flaga przed prowincyjnym Parlamentem to ważne potwierdzenie faktu, iż transseksualni mieszkańcy Ontario nie są już grupą zmarginalizowaną – mówi posłanka do Parlamentu Ontario, Cheri Dinovo reprezentująca Nowych Demokratów – Musimy pamiętać, że połowa transseksualistów w prowincji żyje w skrajnym ubóstwie, a ilość samobójstw w tym środowisku jest statystycznie o połowę wyższa niż przeciętna.