Shane Doan po 20 latach rozstał się z Arizona Coyotes

Kanada Top News czer 20, 2017 at 12:30 pm
Shane Doan

Shane Doan

Kanadyjski hokeista Shane Doan spędził 20 lat w klubie NHL Arizona Coyotes, ale tą współpracę właśnie zakończono. Decyzją klubu jego kontrakt nie zostanie przedłużony, a 40-letni weteran musi szukać innego pracodawcy.

Kanadyjski napastnik jest w NHL nawet dłużej aniżeli klub, który zrezygnował z jego usług. Shane Doan został wydraftowany w 1995 jeszcze przez “starych” Winnipeg Jets. Rok później organizacja spakowała manatki i przeniosła się z zachodniej Kanady do pustynnego stanu USA.

Doan przez wiele lat stanowił o sile Kojotów. Nadal jest rekordzistą drużyny jeśli chodzi o rozegrane mecze (1540), gole (402), asysty (570) i punkty (972). W ostatnim sezonie nie miał jednak zbyt wysokiej formy (27 pkt), a Arizona przebudowuje swój skład w oparciu o młodych graczy.

- Byłem zdziwiony, nie spodziewałem się tego więc to była dla mnie niespodzianka. Nie jestem oczywiście zadowolony z tego jak kończy się moja historia z Coyotes, ale jednocześnie nie będę mówił, że to niezrozumiała decyzja - powiedział Doan, który z reprezentacją Kanady wygrał Puchar Świata w 2004 roku.

Nowym kapitanem Coyotes w obliczu tej sytuacji ma zostać szwedzki obrońca Oliver Ekman-Larsson. Wcześniej funkcję te Doan pełnił od sezonu 2003-04. Arizona nie widziała Doana już na lodzie, ale zaoferowano mu pracę w kierownictwie klubu. Zawodnik ten jednak chce kontynuować karierę, a jego agent jest przekonany że na rynku wolnych agentów szybko znajdzie zainteresowanie innych zespołów.

- To dla niego czas, by zagrać w zespole-faworycie do Pucharu Stanleya i zdobyć trofeum – powiedział Terry Bross reprezentujący interesy Doana.

Okienko kontraktowe w NHL otwiera się 1 lipca.