Trochę spokoju i wytchnienia w centrum Toronto

Lokalnie Series Top News czer 20, 2017 at 10:00 am

aapark5Pierwszy etap likwidacji i przebudowy dawnego kompleksu rozrywkowego Ontario Place zakończony.

Szary i nudny parking położony na wschodnim krańcu dawnego Ontario Place został przekształcony w park i nadwodny szlak trzech hektarów zieleni.

Ta zmiana jest częścią zapowiadanej transformacji kompleksu rozrywkowego, który został zamknięty pięć lat temu z powodu coraz mniejszej ilości osób zainteresowanych atrakcjami proponowanymi przez Ontario Place.

aapark4

- Ten park przenosi do centrum Toronto piękno i spokój tak charakterystyczne dla krajobrazów Ontario – powiedziała Eleanor McMahon, minister turystyki, kultury i sportu w rządzie prowincji.

Park Trillium jest połączony z miastem poprzez nowo stworzony szlak rekreacyjny, którego patronem jest William G. Davis, premier Ontario w roku 1971, gdy Ontario Place zostało wybudowane.

aapark2

- Zmieniamy Ontario Place tak, aby nowe pokolenie mogło zobaczyć piękno stolicy prowincji z innej perspektywy – powiedziała premier Kathleen Wynne, która przecięła wstęgę oficjalnie otwierając nowo stworzony park w poniedziałkowy poranek.

Władze zapowiadają, że to tylko początek zmian, Będzie ich więcej – zwłaszcza na zachodniej wyspie, gdzie torontończyków będzie czekało wiele niespodzianek. Podkreślają przy tym, że wstęp do tworzonego parku będzie bezpłatny, w odróżnieniu do dawnego kompleksu rozrywkowego, gdzie aby wejść trzeba było kupić bilet.

aapark3

- Wykonali wspaniałą, spektakularną pracę w zasadzie na nowo wskrzeszając Ontario Place – mówi jeden z pierwszych spacerowiczów, Rick Vyrostko – Mądrze wykorzystali czas, by zaprojektować i zbudować piękny, park, gdzie położenie każdego kamienia, posadzenie każdego drzewa i krzewu zostało przemyślane. To jest po prostu niesamowite.

Nowy przybrzeżny park i szlak są już otwarte dla publiczności.