Ktoś ukradł zmumifikowany palec

Kanada Top News czer 21, 2017 at 4:00 pm

zz palec zz palec2Policja w Dawson City na Jukonie wszczęła śledztwo dotyczące kradzieży zmumifikowanego palca – będącego głównym elementem drinka serwowanego w jednym z hotelowych lokali. Nietypowy dodatek (czasem palec od ręki, czasem od nogi) uatrakcyjniał drinki pod nazwą “Sourtoe Cocktail” w Downtown Hotel od niemal 40 lat.

Najodważniejsi, którzy zdecydowali się dotknąć ustami fragment zmumifikowanej palca byli odznaczani specjalnym certyfikatem potwierdzającym odwagę konsumującego.

W ostatnią sobotę jeden z klientów lokalu w Dawson City postanowił nie tylko dotknąć uschniętego palca, ale nawet zabrać go ze sobą.

- Jesteśmy wściekli – komentuje Terry Lee z hotelowej restauracji. – Akurat ten składnik niezwykle trudno pozyskać. Skradziony palec był najświeższym nabytkiem restauracji. 

Jak wspomniał Terry Lee, ten był… wyjątkowo dobry.

zz palec6 zz palec3Szczęśliwie barmani mają do dyspozycji jeszcze kilka specjalnie zakonserwowanych palców.

W ciągu ostatnich lat do podobnych wypadków doszło aż 8 razy. Niektóre z nich były połykane (kara za to wynosi $2500!), a niektóre po prostu kradzione.

Hotel, do którego należy restauracja wystawił nagrodę 2 500 dolarów za wskazanie złodzieja. Obsługa jest dobrej myśli, ponieważ mężczyzna, który dopuścił się kradzieży palca to człowiek, który zostawił certyfikat, jaki zdobył tuż po wypiciu drinka, a na dokumencie widnieje jego imię i nazwisko. Jakby co – policja ma punkt wyjścia.

Tradycja dodawania zakonserwowanego palca do whisky sięga lat dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy jeden z ówczesnych mieszkańców okolic Dawson City zachował swój amputowany palec w słoju pełnym alkoholu.

Pięćdziesiąt lat później odkryto słój z nietypową pamiątką, która z racji substancji, w której się znajdowała, natychmiast stała się dodatkiem do spożywczego alkoholu. Dziś palce pochodzą ze znanego barmanom źródła – są dobrowolnie oddawane przez pacjentów, którzy byli zmuszeni pozbyć się palca w szpitalu.

Szacuje się, że dotąd 60 tysięcy klientów wypiło whisky Yukon Gold z palcem “pechowego drwala” w środku.