Kierowca TTC był pod wpływem narkotyków

Lokalnie Top News czer 23, 2017 at 6:00 am

aattc2

Wewnętrzna kontrola TTC przyłapała jednego z pracowników na kierowaniu pojazdem pod wpływem narkotyków.

Od jakiegoś czasu TTC poddaje zatrudnione w przedsiębiorstwie osoby testom na obecność w ich organizmie substancji psychoaktywnych takich jak alkohol lub narkotyki. Badania te przeprowadzane są codziennie wśród losowo wybranych pracowników. Do tej pory testy wykazały pozytywny wynik w przypadku siedmiu osób. Po raz pierwszy jednak obecność narkotyku wykryto u operatora kierującego pojazdem z pasażerami na pokładzie.

O sprawie poinformował rzecznik prasowy TTC, Brad Ross, który poinformował, że operator został przetestowany 17 czerwca, a wyniki z wynikiem pozytywnym zostały przesłane kierownictwu przedsiębiorstwa w środę.

Rzecznik nie chciał powiedzieć jakim pojazdem kierował operator – czy był to kierowca autobusu, czy też maszynista tramwajowy. Nie powiedział też na jakiej linii kursował ten pracownik. Nie określił też jakiego rodzaju substancja psychoaktywna została wykryta w organizmie pracownika.

- Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie – powiedział Ross i dodał, że pracownik został zawieszony w pracy i będzie przesłuchany przez komisję dyscyplinarną.

Rzecznik podkreślił, że u ogromnej większość badanych do tej pory pracowników testy nie wykazały obecności żadnych podejrzanych substancji.

Przyłapani pracownicy (było ich do tej pory ośmiu) zostali ukarani dyscyplinarnie. Do tej pory nie mieli bezpośredniego wpływu na bezpieczeństwo pasażerów. W przypadku operatora pojazdu sprawa jest poważniejsza. Grozi mu dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Wśród badanych pracowników znalazł się również prezes TTC, Andy Byford, którego komputer wylosował jako osobę, która musi się poddać niespodziewanemu testowi przed dwoma tygodniami. Wynik był negatywny. To znaczy, że prezes był „czysty”.