Ewangeliczni chrześcijanie to najgorsza część społeczeństwa

Kanada Top News czer 24, 2017 at 10:00 am

zz trudeauPremier Kanady zasłynął wielokrotnie szeregiem wypowiedzi, które zwłaszcza wśród konserwatystów budzą niemałe kontrowersje.

Niektóre wypowiedzi Justina Trudeau wywołały niemałe zamieszanie i szok wśród społeczeństwa. Trudeau stwierdził m.in., że Kanadyjczycy nie tylko mają tolerować muzułmanów, ale także „w pełni ich akceptować i darzyć sympatią”. Co więcej, premier stwierdził także, że „ewangeliczni chrześcijanie są najgorszą częścią kanadyjskiego społeczeństwa”.

Powiedział to jeszcze w końcu 2015 roku, jeszcze przed wyborami, lokalnemu pastorowi w obecności świadków (zobacz film poniżej, zamieszony na chrześcijańskiej stronie “The Canadian Times”), ale dopiero po pewnym czasie sprawa ujrzała światło dzienne i zaczęto ją komentować, jak np. The National Post.

Wypowiedź Justina Trudeau wstrząsnęła kanadyjską prawicą, która domagała się przeprosin.

Trudeau zjednał sobie Kanadyjczyków, zwłaszcza tych bardziej lewicowych, szeregiem wypowiedzi, które wśród konserwatystów i szeroko pojętej prawicy wywołują wzburzenie. Tuż po przejęciu urzędu zapowiedział przyjęcie do Kanady niemal 30 tys. syryjskich uchodźców, którzy niebawem trafili do kraju. Wycofał też kanadyjskie wojska walczące z ISIS w Iraku i Syrii. Jak bowiem stwierdził, „jeśli zabijesz swoich wrogów, oni wygrają”.

Pomimo takich wypowiedzi, Trudeau wciąż cieszy się dużym poważaniem wśród Kanadyjczyków. Jak wskazują jednak sondaże, głównym czynnikiem, dzięki któremu utrzymuje się u władzy, jest poparcie dla lewicowych idei.

 I tak np. w ostatnich dniach “The Christian Post” pisze o tym, że Senat Kanady zaakceptował projekt transgenderowej ustawy C-16 (głosami 67 do 11). Wprowadza ona “wyrażenie płci” i “tożsamość płciową” do kanadyjskiego Kodeksu Praw Człowieka oraz do sekcji przestępczości z nienawiści w Kodeksie Kryminalnym. W myśl ustawy C-16 Kanadyjczycy, którzy zaprzeczają teorii płci, będą mogli zostać oskarżeni o przestępstwa z nienawiści, osądzeni, ukarani i zmuszeni do poddania się “szkoleniom anty-uprzedzeniowym”.

Gospodarka Kanady, która przez lata uchodziła za stale rosnącą, teraz znajduje się w głębokim kryzysie największym od 20 lat. Zadłużeni na potęgę Kanadyjczycy nie potrafią poradzić sobie z taniejącą ropą. Pustkami świeci kanadyjski budżet, którego mocno obciążają wydatki na politykę państwa opiekuńczego.

Justin Trudeau władzę zdobył w 2015 roku. Wtedy to udało mu się po najgorszych dla lewicy wyborach z 2011 roku nie tylko przejąć władzę w Partii Liberalnej Partii, ale także pokonać w starciu o popularność konserwatywnego szefa rządu, Stephena Harpera.