Parada dygnitarzy na Pride Parade

Lokalnie Top News czer 24, 2017 at 6:09 am
Szef kanadyjskich Aborygenów, Perry Bellegarde zostanie szczególnie uhonorowany na torontońskiej paradzie homoseksualistów.

Szef kanadyjskich Aborygenów, Perry Bellegarde zostanie szczególnie uhonorowany na torontońskiej paradzie homoseksualistów.

Kierownictwo Pride Parade ogłosiło z dumą, że w dorocznym święcie środowisk LGBTQ udział weźmie premier Kanady.

aaparade2Justin Trudeau maszerował będzie w paradzie kolejny, drugi raz jako szef kanadyjskiego rządu. W ubiegłym roku był on pierwszym kanadyjskim premierem, który wziął udział w tej dorocznej imprezie osób z odmiennymi upodobaniami seksualnymi. W ten sposób dołączy on do innych dygnitarzy, którzy wspierają Pride Parade, między innymi premier Ontario, Kathleen Wynne, która sama deklaruje się jako lesbijka i burmistrz Toronto John Tory.

Na torontońskiej paradzie szczególnie uhonorowany zostanie Perry Bellegarde, przewodniczący Zgromadzenia Pierwszych Narodów (Assembly of First Nations), który zostanie uznany za honorowego gościa całej imprezy.

Jest to nagroda za zobowiązanie, jakie szef zgromadzenia kanadyjskich Aborygenów podjął w kwietniu, że zamierza skończyć z dyskryminacją mniejszości seksualnych wciąż obecną w tym środowisku.

- Jeśli jest dyskryminacja, jeśli jest nietolerancja wobec kochających się ludzi, to musi się to skończyć – powiedział Bellegarde w rozmowie z dziennikarzem The Canadian Press.