Strzał snajpera na rekordową odległość 

Kanada Series Top News czer 24, 2017 at 12:30 pm

zz snajperSnajperzy z Kanady należą do najlepszych na świecie. Nie dziwi więc, że ustanowienie nowego rekordu w celnym strzale na największą odległość należy do obywatela właśnie tego kraju: 3540 merów!

Rekord należy do oficera elitarnej jednostki specjalnej działającemu w misji Joint Task Force 2. Mężczyzna posłał kulę na odległość wynoszącą aż 3540 merów. Z amerykańskiego karabinu McMillan TAC-50 idealnie trafił w wymierzony cel, zabijając bojownika ISIS.

Poprzedni najlepszy wynik wynosił 2475 metrów i należał do Brytyjczyka.

McMillan TAC-50

McMillan TAC-50

Jak podaje wojsko, pocisk trafił w bojownika ISIS ale  armia nie zdradza więcej szczegółów, by chronić życie snajpera. Wiadomo, że strzał padł w Iraku w maju.

Poprzedni rekord (2475 metrów) należał do Brytyjczyka, kaprala Craiga Harrisona, który w 2009 roku w Afganistanie wyeliminował dwóch bojowników talibskich. Kapral strzelał z karabinu Accuracy International L115A3 LLR, zasilanego amunicją 338 Lapua Magnum.

Oprócz najnowszego rekordu, warto zaznaczyć, że Kanadyjczycy okupują również 3. (2430 metrów) i 4. pozycję (2310 metrów) w rankingu najdalszych celnych trafień.

Kanadyjscy snajperzy w Kandaharze

Kanadyjscy snajperzy w Kandaharze

Nowi żołnierze CSOR (Canadian Special Operations Regiment) podczas kulminacyjnych ćwiczeń z amunicją ostrą, kończących 8-miesięczne przeszkolenie poligonowe w bazie wojskowej w Petawawa w roku  2016. To właśnie snajper z tego oddziału CSOR trafił bojownika ISIS z odległości ponad 3.5 km.

Nowi żołnierze CSOR (Canadian Special Operations Regiment) podczas kulminacyjnych ćwiczeń z amunicją ostrą, kończących 8-miesięczne przeszkolenie poligonowe w bazie wojskowej w Petawawa w roku 2016. To właśnie snajper z tego oddziału CSOR trafił bojownika ISIS z odległości ponad 3.5 km.