Nowe okręgi wyborcze szansą dla Liberałów?

Lokalnie Series Top News czer 25, 2017 at 10:00 am
Charles Sousa

Charles Sousa

W przyszłorocznych wyborach w Ontario wybierzemy o 15 posłów więcej niż do tej pory.

Prowincyjna większość parlamentarna zdecydowała o nowym podziale okręgów wyborczych podczas przyszłorocznej elekcji do władz, jakie odbędą się w Ontario. Zamiast istniejących dotychczas 107 okręgów wyborczych utworzonych zostanie 122.

Jednym z kandydatów w nowo utworzonych okręgach będzie obecny prowincyjny minister finansów, Charles Sousa, który będzie startował z okręgu wyborczego Mississauga – Lakeshore.

Jego nominację z ramienia Partii Liberalnej ogłoszono na spotkaniu komitetów wyborczych. Jak podano w komunikacie prasowym, Sousa zdobył oficjalne poparcie samej byłej burmistrz Mississaugi, Hazel McCallion.

Sousa wydał oświadczenie, w którym napisano; „To zaszczyt służyć mieszkańcom południowej Mississaugi. Cieszę się, że w dalszym ciągu będę mógł reprezentować naszą wspólnotę”.

Obserwatorzy sceny politycznej spekulują, że nowy podział okręgów wyborczych wiąże się z coraz gorszymi sondażami poparcia dla obecnego rządu Kathleen Wynne. Liberałowie zmieniając geografię okręgów wyborczych próbują w ten sposób poprawić swoje szanse. Czy będzie to skuteczne – pokaże przyszłość.