Podwyżka cen biletów komunikacji podmiejskiej

Lokalnie Series Top News czer 27, 2017 at 6:00 am
Union Pearson Express

Union Pearson Express

Pasażerowie korzystający z GO Transit i Union Pearson Express będą musieli zapłacić nieco więcej za przejazd.

Prowincyjna agencja odpowiedzialna za tranzyt w obszarach GTA i Hamilton planuje podniesienie od 2 września ceny biletów za przejazd środkami komunikacji publicznej GO Transit i Union Pearson Express przeciętnie o trzy procent.

Zmiany cen biletów dotyczyć mają tylko tych odcinków podróży, które kosztowałyby więcej niż $5,65. Tańsze taryfy nie uległyby zmianie. Zniżki dla użytkowników kart Presto w tym zakresie pozostaną niezmienione.

Osoby dojeżdżające do pracy, które obecnie płacą od $6,75 do $7,00 za podróż będą płaciły o 20 centów więcej, a ci, którzy płacą obecnie więcej niż $8,65 – na przykład podróżujący z Oakville lub Barrie do centrum Toronto – zapłacą o 40 centów więcej.

Z kolei koszt przejazdu Union Pearson Express między Union Station a portem lotniczym wzrośnie o 35 centów za podróż lub o 25 centów, w przypadku korzystanie z karty Presto.

Podwyżki te nie są jeszcze przesądzone i muszą zostać zaakceptowane przez władze.

Dzięki podwyżkom cen biletów Metrolinx, które zarządza Go Transit I UPE pozyska dodatkowe 8,5 miliona dolarów, co pozwoli na pokrycie kosztów operacyjnych, dodania nowych usług i utrzymania infrastruktury.

Zarząd Metrolinx ma się spotkać w środę, aby przegłosować proponowane zmiany. Jeżeli zostaną one zatwierdzone podwyżki wejdą w życie po wakacjach od 2 września tego roku.