Twarda szefowa policji w regionie Peel

Lokalnie Top News czer 28, 2017 at 10:00 am

aaevans2

Komendantka policji w regionie Peel mimo protestów pozostanie na stanowisku co najmniej do 2019 roku.

Jennifer Evans zarzucano praktyki dyskryminacyjne i odmowę rezygnacji z praktyk „cardingu”, a więc szczególnego zwracania uwagi policjantów na członków kolorowej społeczności zamieszkałej w regionie.

Zarząd Służby Policji w Regionie Peel (Peel Regional Police Services Board) zdecydował o przedłużeniu kontraktu z Evans na pełnienie funkcji komendanta policji przez kolejne dwa lata. Członkowie Zarządu podkreślili jej „pasję, odwagę i poświęcenie” dla służby, którą pełniła.

Ze swojej strony szefowa policji powiedziała, że jej celem będzie realizacja celów określonych w planie strategicznym na lata 2017-2019, w tym „zapewnienie bezpieczeństwa we wspólnocie, jeszcze większej profesjonalizacji policyjnej służby i zapewnienie jej wysokiej jakości”.

Evans została szefem policji w regionie Peel w 2012 roku. Była pierwszą kobietą na tym stanowisku. Jej pięcioletni kontrakt wygasał w październiku tego roku, ale został przedłużony o dwa lata.

- Po starannym rozważeniu Rada głosowała za przyjęciem wniosku o przedłużenie kontraktu o kolejne dwa lata – stwierdził w komunikacie przewodniczący Zarządu, Amrik Singh Ahluwalia.

aaevans3W czasie dowodzenia siłami policji przez Evans dochodziło do wielu napięć i protestów ze strony niektórych grup społecznych, które domagały się jej rezygnacji.

Evans była wraz z innymi policjantami pozwana o 12 milionów dolarów odszkodowania przez rodzinę Jermaine Carby’ego. Został on zastrzelony przez policjantów w trakcie zatrzymania w Brampton w 2015 roku. Rodzina twierdzi, że do tego nie doszłoby, gdyby mężczyzna nie był czarnoskórym członkiem miejscowej społeczności.

Z kolei Susan Zreik, kobieta, która została ugodzona zabłąkaną kulą wystrzeloną przez policjantów podczas konfrontacji z Carby’m pozwała szefową policji regionu Peel o odszkodowanie w wysokości 21 milionów dolarów. Kobieta twierdzi, że Evans wpływała na dochodzenie prowadzone przez Special Investigation Unit. Zaprzecza temu komendantka policji zarzucając Zreik „dostarczenie nieprawdziwych informacji dotyczących charakteru urazów”.

Dochodzenie nie zostało zakończone, a zarzuty przeciwko Evans nie zostały udowodnione w sądzie.

Na wieść o tym, że w dalszym ciągu będzie pełniła funkcję szefowej policji Evans nie kryła zadowolenia.

- Jestem podekscytowana szansą kontynuowania mojej misji kierowania tą wspaniałą organizacją, jaką jest policja w regionie Peel – powiedziała.