Jak w gangsterskim filmie

Lokalnie Top News czer 29, 2017 at 5:55 am

aaposcig

Szaleńczy pościg za złoczyńcą, który postrzelił mężczyznę i ciężko ranił kobietę skończył się pod Orillą.

31-letni przestępca, który uciekał skradzionym samochodem obecnie przebywa w torontońskim areszcie oskarżony o morderstwo, napaść na 60-letniego mężczyznę i postrzelenie 50-letniej kobiety. Ofiara w ciężkim stanie została odwieziona do szpitala.

aaposcig4Rzecznik policji insp. Colin Greenaway powiedział, że w trakcie pościgu mężczyzna oddał kilka strzałów w kierunku ścigających go policjantów, ale żaden z nich nie został ranny.

Pościg z udziałem 40 radiowozów, helikoptera po autostradzie 400 zakończył się pod Orillą dzięki kolczastemu pasowi, który zagrodził drogę uciekającemu Hondą Civic mężczyźnie.

aaposcig3Cała sprawa zaczęła się o drugiej nad ranem, kiedy to w North York mężczyzna z niewyjaśnionych do tej pory powodów zastrzelił swojego brata. Potem przez trzy godziny usiłował zdobyć samochód napadając starszego mężczyznę. Po kilku nieudanych próbach dopadł kobietę za kierownicą srebrnej Hondy Civic. Strzelił do niej, raniąc ją, wyrzucił z samochodu wraz z jej siostrą i w ten sposób wszedł w posiadanie pojazdu. Pierwsi policjanci przybyli na miejsce w odpowiedzi na zgłoszenie na telefon alarmowy 911 o godzinie 6:40. Od tej pory zaczęło się poszukiwanie przestępcy i pościg. Policji dość szybko udało się zlokalizować jadącą srebrną Hondę. Gdy kierowca samochodu nie zatrzymał się na wezwanie, rozpoczęto pościg.

W akcji wzięli udział policjanci z regionu York oraz z rejonu Simcoe. Wspomagał ich śmigłowiec należący do OPP.