Wielka kaczka za wielkie pieniądze bawi w Toronto

Lokalnie Series Top News lip 1, 2017 at 5:55 am

aakaczka2

Gigantyczna gumowa kaczka, dzieło holenderskiego artysty zawitała na torontońskie nabrzeże.

Żółta kaczka, która pływa po nabrzeżach całego świata i zdobyła sobie tyle wielbicieli co krytyków, waży 1300 kilogramów, ma wielkość sześciopiętrowego domu, została w piątek napełniona powietrzem i będzie ozdobą RedPath Waterfrot Festival, który jest w tym roku częścią obchodów 150-lecia Kanady.

Ściągnięcie tej gigantycznej maskotki do Toronto kosztowało 200 tysięcy dolarów, co krytycy przedsięwzięcia uznali za zbytnią rozrzutność.

RedPath Waterfrot Festival otrzymał w ostatnich latach finansowanie od rządów prowincji w wysokości 120 tysięcy dolarów i federalnego, który wydał na ten cel 250 tysięcy. Ma on promować turystykę w Kanadzie i namawiać turystów do zwiedzania sześciu miast.

Ryan Whaley, współwłaściciel i twórca kaczki zbudował ją z przyjacielem trzy lata temu. Stwierdzili, że zwodują ją w różnych miejscach, by nikt nie mógł zignorować tak wielkiej żółtej maskotki.

Oficjalne powitanie kaczki na nabrzeżu odbędzie się dzisiaj, w sobotę o godzinie 11 na torontońskim nabrzeżu. 3 lipca kaczka popłynie do Oven Sound.

Sprowadzenie wielkiej żółtej kaczki do Toronto rozgrzało do czerwoności posłów do prowincyjnego parlamentu. Popatrzmy: