150 nowych Kanadyjczyków na 150-lecie

Lokalnie Top News lip 2, 2017 at 6:00 am
Michael Litvack z synkiem o imieniu Tal przychodzą co roku przywitać nowych obywateli Kanady.

Michael Litvack z synkiem o imieniu Tal przychodzą co roku przywitać nowych obywateli Kanady.

Wczoraj, w Dniu Kanady w ontaryjskim parlamencie przysięgę na obywatelstwo złożyło 150 osób, które zdecydowały się w naszym kraju osiedlić.

Do zebranych przemówiła premier Ontario, Kathleen Wynne. Osobiści wręczyła certyfikaty z zaświadczeniem o przyjęciu kanadyjskiego obywatelstwa, pozowała razem nowymi obywatelami do zdjęć.

aa150-3- Niektórzy z nas są Kanadyjczykami od sześciu pokoleń, niektórzy od sześciu lat, niektórzy od sześciu minut – żartowała premier Ontario – Z wyjątkiem rdzennych mieszkańców tych ziem, wszyscy przybyliśmy tutaj, aby budować lepszy kraj, lepsze państwo, lepsze życie.

Michael Litvack nie składał przysięgi w tym roku, ale wyznał, że w duchu przysięga wierność Kanadzie co roku.

aa150- Urodziłem się tutaj, więc nigdy nie musiałem składać przysięgi – powiedział Litvack, który mimo to od 14 lat wraz z żoną co roku przychodzi na Queens Park, aby uczestniczyć w ceremoniach zaprzysiężenia nowych obywateli. W tym roku przyprowadził ze sobą czteroletniego synka Tal.

Litvack mówi, że ceremonia zaprzysiężenia nowych obywateli jest jego ulubioną częścią obchodów Dnia Kanady, a nawet przyznaje, że za każdym razem uroczystość ta wywołuje u niego wzruszenie.

- Budujemy ten kraj. Jesteśmy wszyscy jak cegły. Cegły te maja różne rozmiary kształty i kolory, ale wszystkie są ważne – mówi – Wszyscy jesteśmy częścią tej samej rodziny.