Tragiczny koniec letniej kąpieli w jeziorze Simcoe

Lokalnie Top News lip 2, 2017 at 12:24 pm

aatopielecNie dla wszystkich Dzień Kanady był dniem szczęśliwym. Dla 19-latka z Toronto był ostatnim dniem życia.

Sierżant Kerry Schmidt z wydziału bezpieczeństwa ruchu drogowego poinformował, że w sobotę w jeziorze Simcoe utopił się dziewiętnastoletni mężczyzna. Kąpał się wraz z dwoma mężczyznami na skraju Parku Narodowego Sibbald Point, na wschód od Georgina. W pewnym momencie, gdy znalazł się w miejscu, gdzie nie czuł gruntu pod nogami wpadł w panikę i szybko znalazł się pod wodą. Jeden z towarzyszących mu mężczyzn próbował go ratować, ale robił to bezskutecznie. Panika udzieliła się trzeciemu z kąpiących się mężczyzn i niewiele brakowało, że i on poszedłby w ślady dziewiętnastolatka.

W końcu wszyscy kąpiący się zostali wyciągnięci z wody, ale podjęta na brzegu reanimacja dziewiętnastolatka nie powiodła się. Drugi podtopiony mężczyzna został odwieziony do szpitala, gdzie odzyskał przytomność.

Ratownicy wodni i policjanci zalecają wszystkim, którzy już koniecznie chcą się kąpać w miejscach pozbawionych ratowników wodnych, aby – jeżeli nie umieją dobrze pływać – ubierali kamizelki ratunkowe, które utrzymają ich na powierzchni wody.