Festiwal utonął w śmieciach

Lokalnie Top News lip 3, 2017 at 10:00 am

aawaterfront

Redpath Waterfront Festival, zapowiadany jako jedna z większych atrakcji mijającego weekendu stał się powodem wstydu i zażenowania.

Choć już sprowadzenie kosztownego gadżetu, jakim jest gigantyczna gumowa kaczka pływająca po nabrzeżu, wywołało spore kontrowersje, to wszystkie wpadki organizacyjne przyćmiła niezdolność organizatorów do utrzymania terenu festiwalu w stanie elementarnego porządku i czystości.

Innymi słowy – festiwal utonął w śmieciach.

aawaterfront2- To bardzo nietypowe dla Toronto – powiedział jeden z turystów w rozmowie z reporterem CTV News – Przyzwyczailiśmy się do tego, że w tutaj jest czysto. To co zobaczyliśmy było przykre.

Organizatorzy festiwalu twierdzą, że zatrudnili dodatkowych pracowników do sprzątania terenu HTO Park, gdzie odbywa się impreza, ale ludzie po prostu nie mogli nadążyć z opróżnianiem pojemników na śmieci, czy sprzątaniem rozrzuconych po ziemi puszek.

- Najprawdopodobniej w ciągu jednego dnia pojawiło się więcej widzów, niż w poprzednich latach  podczas wszystkich trzech dni festiwalu – mówi Lea Parrell, współorganizatorka Redpath Waterfront Festival.

Krytycy są gotowi przyznać jej rację. Rzeczywiście – w poprzednich latach część zainteresowanych rozrywką nad wodą w centrum miasta przejmowały torontońskie wyspy, gdzie na widzów czekało sporo atrakcji. W tym roku zalane powodzią wyspy są zamknięte, jest więc wysoce prawdopodobne, że festiwal przejął tę część publiczności.

Rzecznik Coastal Business Improvement, Kevin Curry, współorganizator festiwalu, podziela opinię Lea Parrell.

aawaterfront3- Nigdy nie widziałem takich tłumów  i takiej ilości śmieci przez 25 lat, odkąd festiwal jest organizowany. Kiedy przyjechałem dziś rano, otworzyłem mój sklep o 10, pojemniki były już pełne.

Te okoliczności – zdaniem krytyków – nie usprawiedliwiają całkowitego pogubienia się organizatorów i niemożności opanowania sytuacji.

- To po prostu niedopuszczalne i nie ma na to usprawiedliwienia – powiedział jeden z okolicznych mieszkańców.

Wielkie sprzątanie nabrzeża jeziora Ontario rozpocznie się w poniedziałek, gdy wielka kaczka odpłynie do Oven Sound.