Krwawy bilans weekendowej niedzieli

Lokalnie Top News lip 3, 2017 at 5:15 am
Poranna strzelanina przy Caledonia Road mogła mieć zdaniem policji charakter incydentalny.

Poranna strzelanina przy Caledonia Road mogła mieć zdaniem policji charakter incydentalny.

Dwa pierwsze dni długiego weekendu przebiegły w Toronto dość spokojnie. Doszło tylko do dwóch strzelanin, w których jedna osoba została ciężko ranna, a druga nie żyje.

Najpierw w niedzielę o godzinie dziesiatej przed południem funkcjonariusze policji zostali wezwani do strzelaniny, jaka miała miejsce u zbiegu ulic Caledonia Road i Castelfield Avenue. Na miejscu policjanci zastali rannego w brzuch dziewiętnastolatka.

- Został odwieziony do szpitala, jego stan jest stabilny – mówi sgt. Len Nicholson – Naprawdę w tym obszarze do zbrodni dochodzi bardzo rzadko. To dziwne miejsce dla tego typu incydentu.

Policja szuka co najmniej dwóch osób w związku ze strzelaniną. Śledczy sądzą, że miała ona charakter incydentalny i być może całkowicie przypadkowy. Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, proszeni są o kontakt z policją.

aapolicja3Tego samego dnia, dwanaście godzin później, o dziesiątej wieczorem na osiedlu Regent Park, w pobliżu ulic Dundas Street i Parliament Street doszło do ostrej strzelaniny, w wyniku której zginął 20-letni mężczyzna.

Przybyli na miejsce policjanci znaleźli na miejscu zbrodni 10 łusek po wystrzelonych nabojach.

Rob Vellone, który mieszka w pobliżu mówi, że wyszedł na balkon, gdy usłyszał odgłosy strzałów. Kiedy spojrzał w dół zobaczył mężczyznę wsiadającego pospiesznie do czarnego samochodu typu SUV, który potem z piskiem opon odjechał. Chwilę potem do leżącej na ziemi ofiary podbiegło kilka młodych kobiet, sprawdzić w jakim jest stanie. Któraś z nich krzyczała, żeby ktoś zadzwonił na numer 911.

Mimo mrożącego w żyłach zdarzenia, pan Vellone nie traci wiary.

- Wciąż wierzę w sąsiedztwo… Tego rodzaju rzeczy mogą się zdarzyć w dowolnym miejscu w mieście – mówi.

Policjanci z wydziału zabójstw prowadzą śledztwo.