Kobieta w ciąży ofiarą porannej strzelaniny

Lokalnie Top News lip 5, 2017 at 10:00 am

aastrzelan2

Weszli rankiem do mieszkania i otworzyli ogień do śpiących mężczyzny i kobiety.

Policja w Toronto poszukuje trzech mężczyzn, którzy usiłowali dokonać mordu w budynku apartamentowym przy Kipling Avenue.

Ofiarami byli 20-letnia kobieta w trzecim miesiącu ciąży i 23-letni mężczyzna. Zdarzenie miało miejsce we wtorek o świcie.

Na szczęście egzekucja, była nieudana. Mężczyzna został postrzelony w rękę i nogę, kobieta odniosła dwie rany postrzałowe w klatkę piersiową i ramię. Płód w jej łonie nie doznał żadnych obrażeń.

Ron Taverner, rzecznik 23 oddziału torontońskiej policji powiedział, że w tym czasie w oddzielnym pokoju przebywało dwoje dzieci w wieku 8 i 4 lat. Dzieci nie były zagrożone. Obecnie przebywają pod opieką krewnych.

Ranny mężczyzna, ofiara strzelaniny był poszukiwany przez policję za napad, inwazję na dom i próbę morderstwa. Został aresztowany w szpitalu. Kobieta nie jest o nic oskarżona.

Superintendent Taverner mówi, że wszystko wskazuje na to, iż strzelanina była skutkiem walki między gangami. Niezależnie od motywów napastników ostrzelanie ciężarnej kobiety określił jako „niewyobrażalną zbrodnię”.

- Wiemy, że do mieszkania weszło trzech mężczyzn. Wszyscy byli ubrani w ciemną odzież – mówi Taverner dodając, że policja dysponuje nagraniami z kamer monitoringu.

Obie ofiary przebywają w szpitalu. Ich stan jest stabilny.