Ogień przenosił się z domu na dom

Lokalnie Top News lip 6, 2017 at 6:00 am

aapozar

Do pożaru kilku domów doszło w rejonie Trinity-Bellwoods w środę wieczorem.

Pierwszy dom zapalił się na ulicy Argyle w pobliżu Queen Street West i Ossington Avenue około godziny 17:00. Wkrótce ogień przeniósł się na sąsiednie budynki

aapozar4W sumie ucierpiało sześć budynków. Domy nie spłonęły kompletnie, ucierpiały głównie dachy, choć akcja gaśnicza zrobiła swoje, bo ich wnętrza zostały kompletnie zalane wodą.

Akcja gaśnicza trwała przez całą noc.

- Ze względu na okolicę i bliskość domów trudno jest nam teraz dokładnie określić źródło ognia – powiedział Stephen Powell z rejonowej straży pożarnej – Pracujemy bardzo ciężko. Otoczyliśmy płonące budynki i robiliśmy wszystko, aby ogień nie przeniósł się na następne.

aapozar3Na wszelki wypadek ewakuowano mieszkańców kilku okolicznych domów. Wielu z nich nie mogło powrócić do domów do późnej nocy, bo strażacy wciąż walczyli z żywiołem.

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał ani od dymu ani od ognia. Jedynie jeden strażak musiał skorzystać z pomocy ambulatoryjnej z powodu odniesionych podczas drobnych urazów.

Powell powiedział, że jest jeszcze zbyt wcześnie, aby stwierdzić co było przyczyną pożaru.

- Nie zamierzam spekulować. Dopóki nie poradzimy sobie do końca z tym co się dzieje, nie będziemy w stanie stwierdzić przyczyny pożaru – stwierdził.

W kilka godzin pożar został ugaszony, ale załogi strażackie pozostały na miejscu na noc, aby móc dogasić ewentualne żarzące się miejsca.