Marihuana wciąż nielegalna, ale…

Lokalnie Top News lip 8, 2017 at 6:00 am

aamarycha1

Policja i prokuratura wstrzymują procedowanie spraw związanych z handlem marihuaną rozpoczętych w ubiegłym roku.

Oznacza to, że prokuratura zdecydowała, że nie podejmie postępowania przeciwko 90 osobom oskarżonym w wyniku antynarkotykowych działań policji.

Większość tych spraw była wynikiem akcji podjętej w maju 2016 roku, gdy to w wyniku policyjnych nalotów aresztowano 186 osób, części z nich zostały następnie postawione oskarżenia o nielegalny handel narkotykami.

Rzecznik torontońskiej policji, Mark Pugash powiedział, że decyzja prokuratury spowodowana jest tym, że zasoby potrzebne do ścigania wszystkich 90 osób były istotnym czynnikiem decyzji prokuratury o niepodjęciu większości spraw.

Paul Lewin, torontoński prawnik, który brał udział w niektórych sprawa stwierdził, że wiele zarzutów zostało wycofanych, ponieważ prokuratorzy zdawali sobie sprawę, że dalsze ich procedowania nie gwarantuje, że czyny oskarżonych zostaną ukarane, w świetle zapowiedzianej legalizacji marihuany. Dodał, że policyjne naloty na punkty dystrybucji marihuany to marnowanie czasu i niepotrzebne wykorzystywanie i tak niewielkich zasobów prokuratorskich i policyjnych.

Wszystkie te decyzje policji i prokuratury związane są z zapowiedzią rządu Kanady o legalizacji marihuany rekreacyjnej od lipca 2018 roku.

Mimo to Pugash powiedział, że torontońska policja będzie nadal obserwować nielegalne punkty handlu marihuaną.