Zwycięstwo Kanady na otwarcie Gold Cup 2017

Kanada Top News lip 8, 2017 at 12:30 pm

zz cup1Reprezentacja Kanady pokonała w Nowym Jorku Gujanę Francuską 4:2 w meczu otwarcia Gold Cup 2017. Faworyci prowadzili już 3:0, ale stracili dwa gole i doprowadzili do nerwowej końcówki.

Bohaterem został Alphonso Davies, który zdobywając dwie bramki, w tym rozstrzygającą, stał się najmłodszym strzelcem w historii reprezentacji.

Całe spotkanie w barwach reprezentacji Kanady rozegrał piłkarz Lechii Gdańsk, Steven Vitoria, który w 40. minucie został ukarany żółtą kartką.

Pierwszą bramkę na tegorocznym turnieju zdobył w 28. minucie Dejan Jaković. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Junior Hoilett, błąd popełnił bramkarz Gujańczyków, a środkowy obrońca z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania. Na kilkanaście sekund przed przerwą Kanada podwyższyła prowadzenie, gdy świetnym, płaskim strzałem zza pola karnego popisał się Scott Arfield.

Alphonso Davies

Po przerwie coraz częściej do głosu dochodzili reprezentanci Gujany Francuskiej, jednak w 60. minucie nadziali się na kontrę. Alphonso Davies wyprzedził dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans Donovanovi Leonowi. W 69. i 70. minucie Kanadyjczycy dali sobie strzelić dwie bramki – najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił Roy Contout, a kilkadziesiąt sekund później błąd bramkarza wykorzystał Sloan Privat. Końcówka należała jednak do Kanady. Anthony Jackson-Hamel wyprowadził kolejną kontrę, dograł do Daviesa, a ten strzelił swoją drugą bramkę i ustalił wynik spotkania.

Dużo bardziej wyrównanie zapowiadało się starcie Hondurasu z Kostaryką. I tak też było. Faworytami byli wprawdzie ćwierćfinaliści ostatniego mundialu, ale od początku spotkania, to Honduras atakował częściej.

Jedynego gola w meczu strzelili jednak Kostarykanie. W 39. minucie z lewego skrzydła precyzyjnie dośrodkował Rodney Wallace, a w prostej sytuacji nie pomylił się Marcos Urena, który z pięciu metrów strzelił obok bezradnego Luisa Lopeza.

Dzisiaj reprezentanci USA podejmują Panamę. Turniej organizowany jest w Stanach Zjednoczonych, jednak gospodarze do rywalizacji przystępują dopiero dzisiaj o 16:30.