Nie założyli kapoków

Lokalnie Top News lip 9, 2017 at 6:00 am

aawasaga2

Ciała dwóch młodych mężczyzn wyłowiono z wody obok przewróconego do góry dnem pontonu w pobliżu plaży w Wasaga Beach.

Szef miejscowych strażaków, Mike McWilliam, domyśla się, że mężczyźni, obaj w wieku około 26 lat prawdopodobnie napotkali na trudne warunki w pobliżu ujścia rzeki Nottawasaga, gdzie prawdopodobnie ich ponton się wywrócił, a oni znaleźli się w wodzie.

Strażacy zostali wezwani na miejsce tuż przed godziną 13:00 przez ludzi, którzy a lądu widzieli dwóch mężczyzn walczących z falami nim zniknęli im z oczu.

Po godzinie poszukiwania zlokalizowano miejsce, gdzie znajdował się ponton i dwaj topielcy. Podjęte próby reanimacji nie dały żadnych rezultatów. Obaj mężczyźni zostali uznani za martwych na miejscu zdarzenia.

OPP twierdzi, że ofiary wypadku pochodziły z Collingwood i Caledon. Wynajmowali domek letniskowy na River Road East w Wasaga Beach.

Const. Chris LeSage z OPP stwierdził, że żaden z mężczyzn nie miał na sobie kapoka, który uchroniłby ich przed utonięciem.

Alkohol nie miał w tym przypadku żadnego znaczenia. Nie wiadomo jeszcze, czy czynnikiem, który przyczynił się do tragedii nie była kapryśna tego dnia pogoda. Było wietrznie, a na jeziorze obserwowane duże, przeszło dwumetrowe fale.

Na plaży, z której przez chwilę widać było tonących nie ma niestety ratowników.