Nastoletni bandyta

Lokalnie Top News lip 10, 2017 at 10:00 am

aaarestowany2

W ciągu kilku godzin nastolatek z Toronto „zarobił” na kilka lat więzienia.

Torontońska policja aresztowała 17-letniego mężczyznę, którego tożsamość nie może być ujawniona w myśl Youth Criminal Justice Act za usiłowanie morderstwa, rozbój, uprowadzenie samochodu, spowodowanie wypadku drogowego i kilku pomniejszych czynów karalnych.

Wszystko zaczęło się w piątek, kiedy to nastolatek spędzał czas w towarzystwie 20-letniego znajomego w restauracji w pobliżu Yonge Street i Churchill Street, na południe od Finch Avenue. W pewnym momencie niczym nie sprowokowany wyjął nóż i dwukrotnie dźgnął nim mężczyznę w tułów i raz w głowę. Ofiara przed następnymi ciosami ratowała się ucieczką.

Po tym zdarzeniu nastolatek wyszedł z restauracji. Podszedł do 27-letniego mężczyzny, który siedział w swoim samochodzie typu SUV na pobliskim parkingu. Tam grożąc mu nożem kazał wysiąść z pojazdu, po czym sam nim odjechał.

O 3:20 PM policyjny patrol zwrócił uwagę na nastolatka prowadzącego SUV-a w pobliżu Sheppard Avenue E. i Don Valley Parkway. Nie zatrzymał się na wyraźne polecenie policjantów i zaczął uciekać przejeżdżając skrzyżowanie Sheppard Avenue E. i Brian Road na czerwonym świetle. Tam zderzył się z innym samochodem.

Policjantom udało się aresztować młodego człowieka po tym, jak rozbity przez niego SUV wylądował na chodniku. Kierowca drugiego samochodu, w który uderzył nastolatek odniósł na szczęście niegroźne obrażenia.

W wyniku tego fatalnego cyklu wydarzeń nastoletni przestępca odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa, rozbój z bronią w ręku, wejście w posiadania mienia na drodze przestępstwa, kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, stworzenie niebezpieczeństwa dla innych użytkowników drogi oraz za nieposłuszeństwo wobec poleceń organów porządkowych.