Albo rozrzutność albo przekręt

Lokalnie Series Top News lip 11, 2017 at 6:00 am

aatpa

Rada Miasta Toronto wyznaczyła tymczasowego prezydenta wydziału zarządzającego parkingami, Toronto Parking Authority.

Decyzję o mianowaniu Andy Koropeskiego na tymczasowego prezydenta podjęto z powodu uchwały Rady Miasta, która zdecydowała o zawieszeniu członków zarządu Toronto Parking Authority (TPA) w związku z kontrowersyjną umową gruntową.

Sprawa problematycznej decyzji o zakupie gruntu przez TPA wyszła na jaw w raporcie miejskiego audytora, Beverly Romeo-Beehler, który stwierdził, że władze przepłaciły 2,5 miliona dolarów kupując kawałek gruntu w pobliżu Finch Avenue i autostrady 400. Okazało się, że podczas podejmowania tej decyzji władze TPA polegały na informacjach dostarczonych przez lobbystów i konsultantów a nie na ocenach niezależnych ekspertów. Audytor nie był w stanie ustalić, czy zakup ten był wynikiem beztroskiej rozrzutności, niedopatrzenia czy korupcji.

Poza tymczasowym prezydentem, torontońscy radni wyznaczyli też grupę nadzorującą tę instytucję składającą się z przedstawicieli Urzędu Miasta. Składa się ona z zastępcy Dyrektora Urzędu Miasta, Giuliana Carbone oraz korporacyjnego oficera Josie Scioli.