Kurczak z salmonellą

Lokalnie Top News lip 13, 2017 at 5:55 am

nugget-recall

Jeżeli niedawno kupiłeś mrożone kawałki kurczaka „chicken nuggets” firmy President’s Choice – lepiej je oddaj do sklepu lub po prostu wyrzuć na śmieci.

Kanadyjska Inspekcja Żywości (Canadian Food Inspection Agency – CFIA) wykryła w niektórych partiach tego produktu obecność groźnej bakterii salmonella.

Dotyczy to produktów sprzedawanych w wadze 800 gram z rekomendowaną datą spożycia nie później niż 15 marca 2018 roku, a sprzedanych przed 13 lipca tego roku.

Sklepy, w których te produkty były sprzedawane to: Loblaws, No Frills, Real Canadian Superstore, Atlantic Superstore, Provigo i Shoppers Drug Mart.

CFIA ostrzega, że żywność zakażona salmonellą może nie być zepsuta, ale może powodować choroby i może być szczególnie niebezpieczna w przypadku dzieci i kobiet w ciąży, osób starszych i ludzi z osłabionym układem odpornościowym. Dlatego Agencja zaleca pozbycie się tego produktu i nie spożywania go.

Ze swej strony firma Loblaw podkreśla, że można uniknąć ryzyka zakażenia, jeżeli dokładnie przestrzega się podanego na opakowaniu przepisu przygotowania produktu do zjedzenia. Mrożone kawałki kurczaka powinny zostać podgrzane co najmniej do temperatury 74°C (165°F).

Loblaws stwierdza, że dotychczas nie sprzedane produkty zostały usunięte z półek sklepowych, a klienci, którzy przyniosą do sklepu już zakupione dostaną pełną finansową rekompensatę niezależnie czy maja sklepowy paragon, czy też go nie posiadają. Po wszelkie informacje mogą skontaktować się pod numerem telefonu 1-888-495-5111 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem customerservice@presidentschoice.ca.