Zagadkowa śmierć bizona w High Parku

Lokalnie Top News lip 16, 2017 at 10:00 am
Zdjęcie bizona pochodzi ze strony internetowej High Park ZOO.

Zdjęcie bizona pochodzi ze strony internetowej High Park ZOO.

W maleńkim ZOO zlokalizowanym na terenie torontońskiego High Parku niespodziewanie zmarł bizon.

Urzędnicy prowadzą śledztwo. Mathew Cutler, rzecznik Toronto Parks, Forestry and Recreation, powiedział w niedzielę rano, że zmarły bizon był jednym z czterech osobników tego gatunku przebywających w parkowym ogrodzie zoologicznym. Śmierć zwierzęcia zauważyli zwiedzający ogród i to oni zawiadomili służby dzwoniąc pod miejski numer alarmowy 311.

W związku z tym wydarzeniem ogród został zamknięty wcześniej niż to ma miejsce na co dzień, ale już niedzielę rozpoczął swoją pracę w normalnych godzinach. Pracownicy ogrodu usunęli ciało martwego zwierzęcia.

- Bizon nie chorował ostatnio, był w dobrej kondycji fizycznej. Jego śmierć jest zaskoczeniem – powiedział Cutler. Rzecznik podkreślił jednocześnie, że w tej chwili nie zna odpowiedzi jaka jest przyczyna zgonu zwierzęcia. Zapewnił, że gdy służby weterynaryjne określą powody śmierci bizona, poinformuje o tym opinię publiczną.

Mini ZOO położone jest w High Parku na Deer Pen Road. Zobaczyć w nim można jelenie, lamy, pawie, górskie bydło i kapibara.