Imam nazwał Żydów “najgorszymi z ludzi”

Kanada Top News lip 18, 2017 at 12:30 pm

zz imanProkuratura wydała nakaz aresztowania Muhammada ibn Musy Al Nasra, imama, który w grudniu podczas kazania w meczecie w Montrealu miał wyrazić nadzieję, że muzułmanie wymordują Żydów w Dniu Sądu.

Imam miał nazwać Żydów “najgorszymi ze wszystkich ludzi” i mówił o tym, że w Dniu Sądu powinni oni zostać wymordowani przez muzułmanów – alarmuje żydowska organizacja B’nai Brith.

Teraz Al Nasr ma usłyszeć zarzuty promowania nienawiści – to efekt śledztwa prowadzonego w jego sprawie przez policję z Montrealu. Śledztwo wszczęto po tym jak zawiadomienie w tej sprawie złożyli przedstawiciele B’nai Brith.

Przedstawiciel żydowskiej organizacji wyraził nadzieję, że oskarżenie imama zapobiegnie kolejnym atakom na żydowską społeczność w Kanadzie.

- Dziś Żydzi w Montrealu mogą spać spokojniej wiedząc, że trzeba płacić za wzniecanie nienawiści do naszej społeczności - powiedział Michael Mostyn. Dodał jednak, że cała sprawa świadczy o tym, iż antysemityzm wciąż jest poważnym problemem w Kanadzie.

Na razie policji nie udało się ustalić miejsca pobytu Al Nasra. Według przedstawicieli B’nai Brith mężczyzna mógł wyjechać do Jordanii. Domagają się oni, by Kanada wystąpiła o jego ekstradycję.

B’nai Brith zwraca również uwagę, że na kanale meczetu Dar al-Arkam przy Jean Talon St w Montrealu na YouTube wciąż można znaleźć kazanie Al Nasra.