Trump w Toronto zakazany?

Lokalnie Series Top News lip 18, 2017 at 10:00 am

aatrumphot3

65-piętrowy hotel i kondominium nie będzie dłużej nosił imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa.

Budynek przy 325 Bay Street w Toronto do tej pory nosił nazwę Trump International Hotel and Tower. Jego nowy właściciel JCF Capital ULC zdecydował, że nazwa hotelu będzie zmieniona. Odpowiednie porozumienie zostało podpisane z firmą Trump Hotels w tej sprawie.

Grupa inwestycyjna JCF Capital kupiła nieruchomość, która obejmuje 211 pokoi hotelowych i 74 prywatne mieszkania za 288 milionów dolarów. Budynek był obiektem kilku procesów sądowych. Niektórzy inwestorzy byli przekonani, że jednostki mieszkalne powinny przynosić większe zyski, a zamiast tego okazały się deficytowe.

Plac przed hotelem stał się miejscem protestów najpierw przeciwko kandydatowi w wyborach prezydenckich, a później przeciwko prezydentowi USA. Wznoszono niewybredne okrzyki wytykając Donaldowi Trumpowi jego kontakty z kobietami.

Radny Josh Matlow

Radny Josh Matlow

Wśród nich był torontońskie radny, Josh Matlow, który nawet wniósł do Rady Miasta wniosek o wprowadzenie do miejskich przepisów prawnych zapis o zdelegalizowaniu nazwy Trump i zakazie nazywanie czegokolwiek w mieście tym imieniem. Matlow argumentował, że w „zróżnicowanym i cieszącym się szacunkiem” Toronto nie ma miejsca dla nazwiska „faszyzujących” postaci politycznych.