Uważaj podczas grillowania

Kanada Series Top News lip 21, 2017 at 1:09 pm

zz uwaga1Dwa drobne, metalowe włoski z drucianej szczotki do czyszczenia rusztu przedostały się do mięsa, które jadł Ollie – kilkuletni chłopiec z Whitecourt w Albercie. Nietypowe zdjęcie rentgenowskie z ciałem obcym tkwiącym w gardle malucha obiegło już niemal cały świat. Ma być ostrzeżeniem dla wszystkich miłośników grillowania.

Jenna Kuchik – matka dziesięciolatka, który omal nie udławił się pozostałością ze szczotki do oczyszczania grilla, ostrzega wszystkich, którzy korzystają z tego przyrządu do pozbywania się sadzy i zanieczyszczeń z rusztu. Tysiące ludzi na całym świecie niemal każdego dnia sięga po to proste narzędzie, często będąc zupełnie nieświadomym, że niewielkie, niemal niezauważalne “włoski” z tego rodzaju szczotki mogą przedostać się do pożywienia.

zz uwaga2

Ollie omal nie przepłacił tego wypadku własnym życiem. Drobinki, które pozostały na kawałku grillowanego kurczaka, spowodowały, że chłopiec po ich połknięciu zaczął się dusić. Rodzina natychmiast wezwała pogotowie. Początkowo podejrzewano, że doszło do poważnej reakcji alergicznej. Dopiero zdjęcie rentgenowskie zidentyfikowało przyczynę nieszczęśliwego zdarzenia. Po kilku godzinach lekarze ze szpitala dziecięcego Stollery Children’s Hospital w Edmonton zdołali je usunąć. Niezbędna okazała się interwencja chirurgiczna.

zz uwaga3

Kobieta podkreśla, że nigdy nie spodziewała się, że tak bagatelna rzecz jak dwa drobne włoski metalowej szczotki do rusztu, mogą niemal uśmiercić jej syna.

- To były najbardziej przerażające 24 godziny mojego życia! Po wielokroć proszę wszystkich o to, by nie używali metalowych narzędzi do czyszczenia grilla - ostrzega za pośrednictwem mediów społecznościowych Jenna Kuchik.

zz uwaga5

Więcej – TUTAJ.