Małe jest piękne!

Lokalnie Top News lip 22, 2017 at 6:00 am

aaleopard3

Dobre wieści z torontońskiego ZOO. Małym leopardom rosną zęby.

Urodziły się w połowie maja, opiekunowie małych (na razie) kociąt mówią, że oba leopardziątka mają różne osobowości.

aaleopardJeden jest niezwykle energiczny i ciekawy wszystkiego. Ma nieco ciemniejszą sierść, waży niewiele ponad dwa kilogramy. Drugie kociątko ma jaśniejszą sierść, jest lżejsze i nieco spokojniejsze od swojego brata. Oba leopardziątka robią dużo hałasu i są zapalonymi odkrywcami. Uwielbiają biegać i wspinać się na wszystko, co tylko jest możliwe. Często też baraszkują, przekomarzają się, walczą o dominację. Oba zaczęły ząbkować.

Oba kociaki przebywają pod opieką weterynarnego zakładu opieki zdrowotnej. Do tej pory były karmione z butelki ze smoczkiem. Teraz już nauczyły się spożywać posiłki z miski.

Dlaczego dwa małe leopardy urodzone w torontońskim ogrodzie zoologicznym skupiają taką uwagę mediów? Otóż są przedstawicielami ginącego już gatunku zwierząt i są pod opieką specjalnego programu SPP (Species Survival Plan). Leopardy zostały uznane za gatunek zagrożony wyginięciem i w 2008 roku wpisane na czerwoną listę International Union for Conservation of Nature’s (Międzynarodowej Unii na rzecz Ochrony Przyrody).