Zamordował matkę dla pieniędzy

Lokalnie Top News lip 24, 2017 at 6:00 am
Eryk Lu w chwili aresztowania

Eryk Lu w chwili aresztowania

Mężczyzna oskarżony o zabicie matki stanie przed sądem w Brampton na kolejne przesłuchanie.

Mieszkaniec Mississaugi, 27-letni Eric Lu, syn Teresy Hsin zadzwonił pod numer 911 aby zgłosić zaginięcie matki. Dwa dni później jej poranione ciało znaleziono w samochodzie marki BMW na parkingu niedaleko jej domu w centralnej części miasta.

Śledztwo prowadzone przez detektywów z wydziału zabójstw policji regionu Peel wykazało, że zabójcą jest syn Teresy Hsin. O udział w morderstwie oskarżeni są też 23-letni Mark Mookhram i 27-letnia Justine Ordonio. Oni również stawią się przed sądem 26 lipca. Celem sądowego przesłuchania jest ustalenie, czy zebrane przez śledczych dowody są wystarczające do rozpoczęcia procesu.

Teresa Hsin

Teresa Hsin

Hsin była znanym prominentnym przedstawiciele świata biznesu w Mississaudze. Była założycielem i dyrektorem generalnym Relaxology Wellness Center, firmy z licznymi lokalizacjami w całym GTA, w tym dwóch punktów w Mississaudze.

Przyjaciele rodziny mówią, że matka i syn byli ze sobą „bardzo blisko”. Lu pracował w firmie matki od 2009 roku. Ostatni raz przed jej śmiercią pojawili się razem na aukcji charytatywnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Taiwańskich Kupców w Toronto w Angus Glen Golf Club.

Po śmierci matki Lu przejął po niej interes.

Według policyjnych śledczych motywem morderstwa były spory finansowe.