Justin Bieber odwołuje wszystkie koncerty

Kanada Top News lip 25, 2017 at 4:00 pm

zz bieber1Justin Bieber odwołał swoje koncerty w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i w Azji! Piosenkarz poinformował, że z trasy Purpose World Tour 2017 znika aż 14 występów! W praktyce oznacza to koniec trasy koncertowej.

Trwająca już drugi rok trasa koncertowa to wielki sukces piosenkarza. Pierwsza runda koncertów na wszystkich kontynentach sprzedawała się tak dobrze, że Justin i jego menadżerowie zdecydowali się na rozszerzenie trasy o kolejne występy – tym razem na stadionach. I te występy zostały szybko wyprzedane.

Jest więc niemal pewne, że decyzja o odwołaniu występów nie ma żadnego związku ze słabym zainteresowaniem trasą.

Fani nie ukrywają, że są w szoku.

O odwołaniu przez Justina Biebera 12 koncertów w USA i 2 w Kanadzie (we wrześniu) oraz w Azji piszą wszystkie liczące się dzienniki. Wszyscy też zadają sobie pytanie, skąd ta decyzja.

Oficjalnym powodem odwołania trasy koncertowej w USA są “nieprzewidziane okoliczności” – termin taki można znaleźć w oświadczeniu o skróceniu trasy wydanym przez rzeczniczkę Justina, Lauren Morris.

zz bieber2“Justin kocha swoich fanów i nienawidzi ich zawodzić” – czytamy w oświadczeniu.

“Dziękuje fanom za niesamowite doświadczenia na Purpose World Tour przez ostatnich 18 miesięcy. Jest wdzięczny i zaszczycony, że mógł dzielić to doświadczenie ze swoją ekipą przez ponad 150 udanych występów na 6 kontynentach podczas trasy. Niestety po uważnym rozpatrzeniu argumentów zdecydował się nie występować na kolejnych koncertach. Pieniądze za bilety zostaną zwrócone w punktach sprzedaży” – głosi dalej oświadczenie rzecznika Justina Biebera.

Zazwyczaj artyści odwołują koncerty z dwóch powodów: chodzi o zdrowie albo o pieniądze. Z pewnością nie chodziło o pieniądze. Zakończona trasa liczyła aż 154 koncerty. Piosenkarz śpiewał w halach i na stadionach na 6 kontynentach przez ponad 1,5 roku. Według danych podawanych przez Variety, w samej tylko pierwszej połowie roku tournee przyniosło aż 93 miliony dolarów dochodu… Jedno jest pewne: ta trasa z pewnością przejdzie do historii muzyki pop. Zatem co naprawdę się stało – nie wiadomo.