Policja ostrzega mieszkańców Brampton i Mississaugi

Lokalnie Series Top News lip 25, 2017 at 6:00 am
Christine Allen

Christine Allen

Kobieta ukarana za celowe zatrucie czworga małych dzieci wyszła z więzienia.

36-letnia Christine Allen zatrudniała się jako opiekunka dziecięca. W czasie sprawowania swojej funkcji dopuściła do zatrucia czworga swoich podopiecznych. Została skazana na sześć lat więzienia. Kobieta podawała dzieciom tetrahydrozolinę, substancję, która może spowodować nagłe obniżenie ciśnienia krwi, problemy z oddychaniem i osłabienie akcji serca. Opiekunka podawała ten środek dzieciom, aby były spokojniejsze w czasie, gdy się nimi opiekowała. Na szczęście żadne z dzieci nie umarło, choć jedno z nich było poważnie chore.

Policja regionu Peel zakomunikowała, że Allen w poniedziałek opuściła zakład karny i będzie mieszkala na Charolais Boulevard w Brampton.

W wydanym komunikacie policja ostrzega, że stanowi ona podwyższone ryzyko dla społeczeństwa jednocześnie zaznaczając, że Allen będzie monitorowana we współpracy z Correctional Service Canada.

Kobieta została zwolniona pod wieloma warunkami wśród nich jest bezwględny zakaz przebywania z dziećmi poniżej 16 roku życia, chyba, że dziecku towarzyszyła będzie osoba dorosła, zatwierdzona przez Correctional Service Canada.

Policja zaleca osobom wchodzącym w kontakt z Allen daleko posuniętą ostrożność.