Surowa kara dla młodego kierowcy

Lokalnie Top News lip 25, 2017 at 10:00 am
"Ghost bike"(rower- duch) - pozostawiony na skrzyżowaniu na którym zginął Adam Excell.

“Ghost Bike” (Rower- Duch) – pozostawiony na skrzyżowaniu na którym zginął Adam Excell.

Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł z miejsca wypadku.

Adam Excell

Adam Excell

21-letni kierowca został skazany na cztery lata więzienia za to, że w kwietniu 2015 roku na skrzyżowaniu Davenport Rd. i Avenue Rd. jadąc nieprzepisowo najechał na rowerzystę, Adama Excella, po czym nie zatrzymując się odjechał z miejsca wypadku by powrócić do swojego domu w miejscowości Keswick. Następnego dnia sam zgłosił się na policję.

W związku z wypadkiem Mitchell Irwin został oskarżony o niebezpieczną jazdę, spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz o nieudzielenie pomocy ofierze wypadku. W chwili wypadku skazany miał 19 lat.

Mitchell Irwin w drodze na rozprawę do sądu

Mitchell Irwin w drodze na rozprawę do sądu

W ubiegłym tygodniu przed sądem przyznał się do winy. Został skazany na cztery lata pobytu w zakładzie karnym i zakaz prowadzenia pojazdów przez sześć lat.

Prokurator żądał kary czterech lat więzienia i zakazu prowadzenia pojazdów przez dziesięć lat.

W uzasadnieniu wyroku sąd stwierdził, że kierowca prowadził samochód z prędkością 80 km/h w miejscu, w którym dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h. Był to jeden z powodów potrącenia rowerzysty. Sędzia podkreślił również, że kierowca nawet nie próbował udzielić pomocy rowerzyście.

Po śmierci Adama Excella rodzina i jego przyjaciele wyremontowali jego rower , który do tej pory pozostaje w miejscu jego tragicznej śmierci.